Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory uzupełniające do Senatu: do północy zarejestrowano pięciu kandydatów

0
Podziel się:

#
#dochodzi informacja o kolejnym zgłoszeniu#
#

# #dochodzi informacja o kolejnym zgłoszeniu# #

31.07. Rzeszów (PAP) - Do północy we wtorek pięciu kandydatów zostało zarejestrowanych w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 55 na Podkarpaciu. W środę będzie decyzja o rejestracji kandydatów PJN i Samoobrony. Termin zgłaszania kandydatur minął o północy.

Spośród 10 komitetów wyborczych, które wyraziły taką gotowość, do Okręgowej Komisji Wyborczej w Rzeszowie nie zgłosili się przedstawiciele: Samoobrony Odrodzenie, Stronnictwa Ludowego "Ojcowizna" i Polskiej Partii Piratów.

Zarejestrowani zostali: Zdzisław Pupa (Prawo i Sprawiedliwość), Mariusz Kawa (Koalicyjny Komitet Wyborczy PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (Komitet Wyborczy Wyborców Ewy Kantor) i Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka).

Rejestracja kandydatów partii Polska Jest Najważniejsza Andrzeja Marcińca i Samoobrony Józefa Habrata odbędzie się w środę.

Pupa był posłem Akcji Wyborczej Solidarność w latach 1997-2001 oraz senatorem PiS VII kadencji. Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie, prowadzi gospodarstwo rolne. Działacz NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność".

Kawa jest radnym wojewódzkim, szefem radnych PSL sejmiku woj. podkarpackiego. W przeszłości m.in. pełnił funkcję dyrektora oddziału Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie, był także wiceburmistrzem Strzyżowa.

Ziobro w 1980 r. wstąpił do "Solidarności"; był m.in. delegatem na I Krajowy Zjazd NSZZ "S". W latach 2006-10 był wicemarszałkiem woj. podkarpackiego. Poseł SP.

Kantor była posłanką IV kadencji Sejmu. Do parlamentu weszła z listy Ligi Polskich Rodzin. Z zawodu jest nauczycielem.

Dzieszko kieruje regionalną inicjatywą społeczną Prawica Podkarpacka. Był radnym Mielca. Jest harcmistrzem Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Przedsiębiorca.

Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Głosowanie odbędzie się 8 września.(PAP)

kyc/ mp/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)