Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Zalewski
|

Wybory w USA: Aqua Budda, NRD i czary

0
Podziel się:

Tegoroczne wybory gubernatorów i do Kongresu obfitują w nietypowych kandydatów.

Wybory w USA: Aqua Budda, NRD i czary
(kevindooley/CC/Flickr.com)
bEUYzWKt

Kampania przed tegorocznymi wyborami do Kongresu i wyborami gubernatorów w USA obfituje w nietypowych kandydatów, głównie popieranych przez konserwatywną Tea Party, których dziwaczne wypowiedzi szokują albo rozśmieszają opinię publiczną.

Na Alasce miejscowy kandydat do Senatu z ramienia Republikanów, popierany przez Partię Herbacianą Joe Miller, nieistniejącą od 20 lat komunistyczną NRD uznał za wzór dla Ameryki w uszczelnieniu granic przed nielegalnymi imigrantami.

_ - Pierwsza rzecz, którą trzeba zrobić, to zabezpieczyć granice. Niemcy Wschodnie były w tym bardzo dobre. Oczywiście, inne rzeczy były z tym związane... Jako wielki kraj mamy możliwości zabezpieczenia granic. Jeśli Niemcy Wschodnie mogły, to i my możemy _ - powiedział kandydat.

bEUYzWKv

W czasie zimnej wojny policja i wojsko w NRD strzelały do osób usiłujących przejść przez mur berliński do Berlina Zachodniego. Wielu uciekinierów zabito.

Miller nie powiedział, czy proponuje podobne metody wobec Latynosów próbujących przedostać się do USA. W sondażach zdecydowanie prowadzi ze swym demokratycznym rywalem.

W stanie Nowy Jork kandydat Partii Republikańskiej na gubernatora Carl Paladino wysyłał do znajomych obsceniczne e-maile i wielokrotnie atakował homoseksualistów jako dewiantów. Kiedy jeden z dziennikarzy go skrytykował, zagroził, że go _ usunie _.

W Delaware jako kandydatkę do Senatu wyborcy GOP wybrali Christine O'Donnell, która kilkanaście lat temu zwierzyła się, że _ próbowała czarów _. Jako działaczka religijnej prawicy kwestionuje też teorie ewolucji Darwina i wzywa do nauczania w szkołach kreacjonizmu.

bEUYzWKB

Christine O'Donnell zapewnia, że nie jest wiedźmą (Russia Today, ang.):

W stanie Kentucky demokratyczny kandydat do Senatu Jack Conway w debacie telewizyjnej w niedzielę oskarżył swego republikańskiego przeciwnika Randa Paula, że na studiach, wraz z kolegami, _ związał kobietę i kazał jej klęczeć przed fałszywym bożkiem nazwanym Aqua Budda _. Zarzucił mu też należenie w przeszłości do tajnego stowarzyszenia, które kpiło z chrześcijaństwa.

Paul z oburzeniem odrzucił te zarzuty i wyjaśnił, że incydent z _ Buddą _ był żartem studenckim. Po debacie odmówił podania ręki Conwayowi. W dwa dni potem notowania Conwaya w sondażach poszły lekko w górę.

bEUYzWKW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)