Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w usa
27.10.2012 09:35

Wybory w USA. Przewaga Obamy nad Romneyem wśród wyborców, którzy już głosowali

Według sondażu Reuters/Ipsos, wśród wyborców, którzy już oddali swój głos w wyborach prezydenckich Barack Obama ma dużą przewagę nad Mittem Romneyem. Ocenia się, że przed terminem może zagłosować nawet 40 proc. wyborców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Według sondażu Reuters/Ipsos, wśród wyborców, którzy już oddali swój głos w wyborach prezydenckich Barack Obama ma dużą przewagę nad Mittem Romneyem. Ocenia się, że przed terminem może zagłosować nawet 40 proc. wyborców. *

Z sondażu Reuters/Ipsos wynika, że na Obamę oddało swoje głosy 54 proc. wyborców a na Romneya 39 proc. Dotychczas przed terminem głosowało 18 proc. uprawnionych do głosowania, ale do dnia wyborów, czyli do 6 listopada, odsetek ten może wzrosnąć - jak oceniają analitycy - nawet do 40 proc.

Zarówno Obama jak i jego republikański rywal Romney apelują do swoich zwolenników aby nie tylko głosowali, ale by oddali swoje głosy jak najwcześniej.

Republikanie i Demokraci prowadzą zaciekłą kampanię, zwłaszcza w _ niezdecydowanych _ stanach (tzw. swing states), które przesądzą o wyniku wyborów. Właśnie tam chcą przed dniem wyborów zapewnić sobie jak największą liczbę głosów. Chodzi przede wszystkim o takie stany jak Floryda, Ohio i Iowa.

Zdaniem profesora politologii z George Mason University Michaela McDonalda, w odsetek osób głosujących przed terminem w niektórych _ swing states _ może być nawet większy niż 40 proc. Przedterminowe głosowanie rozpoczęło się w niektórych stanach już we wrześniu a obecnie trwa w prawie wszystkich 50 stanach USA. Głosy można oddawać osobiście lub za pośrednictwem poczty. Sam Obama głosował w czwartek w Chicago.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama i Romney na finiszu. Nowy sondaż Dziś w Boca Raton na Florydzie odbędzie się wieczorem (czasu lokalnego) trzecia i ostatnia debata telewizyjna obu polityków, poświęcona w całości polityce zagranicznej.
Obama ma słaby punkt. Zobacz wyniki sondażu Według Washington Post i telewizji ABC News, Obama otrzymałby 51 procent głosów, a Romney 44 procent.
Gwiazdor atakuje Obamę. "Kraj nie przetrwa" Słynny aktor i reżyser filmowy, laureat Oscarów wystąpił w telewizyjnym spocie przedwyborczym, wzywając na Mitta Romneya.
Tagi: wybory w usa, romney, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz