Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybuch w Jemenie. Kolejna ofiara

0
Podziel się

Bomba eksplodowała podczas marszu protestacyjnego secesjonistów.

Wybuch w Jemenie. Kolejna ofiara
(PAP/EPA)
bEhhFyCt

Bomba, która eksplodowała w czwartek na południu Jemenu podczas marszu protestacyjnego secesjonistów w mieście Lawdar, zabiła jedną osobę i raniła dwie - informują przedstawiciele lokalnych władz.

Nastroje secesjonistyczne są szczególnie silne w w muhafazie (prowincji) Abjan, w której leży Lawdar. W ubiegłym roku w Abjanie przeprowadzono szereg operacji przeciwko rebeliantom z Al-Kaidy.

Jemen próbuje zapanować nad umacniającym się miejscowym skrzydłem tej organizacji terrorystycznej, która tam przygotowuje ataki na cele w krajach zachodnich i w regionie Półwyspu Arabskiego.

bEhhFyCv

Reuters pisze, że w minionym tygodniu fala protestów przeciwko prezydentowi Jemenu Alemu Abd Allahowi Salahowi pochłonęła już 16 ofiar śmiertelnych.

Prezydent Jemenu oświadczył w środę, że polecił służbom bezpieczeństwa chronić protestujących przeciwko niemu demonstrantów oraz położyć kres starciom i zapobiegać bezpośrednim potyczkom między zwolennikami rządu a jego przeciwnikami.

Zobacz, jak wyglądają starcie między grupami demonstrantów w Jemenie (nocommentTV, ang):

&

bEhhFyCB

Salah, rządzący Jemenem od 32 lat, zapowiedział, że odejdzie, ale dopiero w 2013 roku, gdy upłynie jego kadencja. Obiecał, że nie będzie próbował przekazać władzy synowi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t132398.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tlumy;na;ulicach;jemenu;i;egiptu,243,0,776691.html) Tłumy na ulicach Jemenu i Egiptu Morderstwo egipskiego księdza i śmierć dwóch osób w Jemenie wznieciły falę nowych protestów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t132376.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/dyktatorzy;upadaja;przez;kryzys;zaczelo;sie;od;lehman;brothers,207,0,776143.html) Dyktatorzy upadają przez kryzys. Zaczęło się od Lehman Brothers Konsekwencją rewolty w Libii może być nie tylko upadek Kaddafiego, ale nawet podział kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t132363.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/narod;chce;zmian;jemen;wciaz;wrze,213,0,775125.html) "Naród chce zmian". Jemen wciąż wrze Kilka tysięcy osób okupuje plac przed budynkiem uniwersytetu w stolicy Jemenu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t132165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jemen;wciaz;niespokojny;demonstracje,72,0,773960.html) Jemen wciąż niespokojny. Demonstracje Protestujący podpalili ratusz w Adenia. Świadkowie mówią o trzeciej ofierze śmiertelnej.
bEhhFyCW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)