Notowania

chiny
28.02.2012 10:18

Wybuch w zakładach chemicznych w Chinach

Co najmniej 13 osób zginęło, a 43 zostały ranne w wybuchu na terenie zakładów chemicznych w północnych Chinach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(egorgrebnev/CC/Flickr)

*Co najmniej 13 osób zginęło, a 43 zostały ranne w wybuchu na terenie zakładów chemicznych w północnych Chinach. *

Do eksplozji doszło około godz. 9 rano czasu lokalnego (około godz. 2 w nocy czasu polskiego) podczas produkcji paliwa w zakładach mieszczących się na przedmieściach miasta Hebei. W rezultacie wybuchu zawalił się jeden z budynków fabryki. W okolicznych domach powylatywały szyby.

Detonacja była tak silna, że wstrząsy były odczuwalne w trzech wioskach leżących nieopodal. Nie jest jeszcze jasna przyczyna wybuchu. Władze podkreślają, że operację ratunkową _ przeprowadzono w bardzo szybkim tempie _.

Wypadki w zakładach pracy zdarzają się w Chinach często, głównie z powodu nieprzestrzegania przepisów bezpieczeństwa pracy. Według statystyk oficjalnych w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy zeszłego roku zginęło przy pracy niemal 50 tys. ludzi. Agencja AFP zauważa, że te oficjalne dane mogą być zaniżone.

O katastrofach w Chinach czytaj w Money.pl
Autobus spadł w przepaść. Liczba ofiar rośnie Te drogi uważane są za jedne z najniebezpieczniejszych na świecie.
Eksplozja w Chinach. 100 rannych i zabitych Najprawdopodobniej podczas pożaru garażu eksplodowały samochody, w których znajdowały się łatwopalne substancje.
Powodzie w Chinach. Zginęło już 105 osób Za zaginionych uznaje się 63 ludzi. Kataklizm nawiedził południowe prowincje kraju.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz