Notowania

wybuch
21.11.2009 14:17

Wybuchu gazu w Bydgoszczy: Jest jedna ofiara

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wyniku wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Bydgoszczy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wyniku wybuchu gazu, do którego doszło w szeregowym domu jednorodzinnym w Bydgoszczy. Gaz zniszczył budynek i uszkodził dwa sąsiednie domy. *
Gaz eksplodował przed godziną 11 w jednym z segmentów szeregu domów mieszkalnych na obrzeżach dzielnicy Wyżyny. Bezpośrednio po wybuchu do szpitala przewieziono kobietę ze złamaną ręką i jej 14-letnią córkę z urazem głowy, lokatorki domu sąsiadującego z budynkiem zniszczonym eksplozją.

_ Po trzech godzinach przeszukiwania rumowiska odnaleziono zwłoki mężczyzny, prawdopodobnie lokatora zniszczonego domu. Gruzy będą dalej przeszukiwane, by sprawdzić czy wybuch nie zabił kogoś jeszcze, choć coraz więcej poszlak wskazuje na to, iż w domu nikogo więcej nie było _ - powiedział oficer dyżurny straży pożarnej w Toruniu.

W szpitalu znalazł się też chory mężczyzna, również mieszkaniec jednego z sąsiednich domów. _ Przewieziono go do lecznicy ze względu na konieczność ewakuacji; jego stan zdrowia nie ma nic wspólnego z eksplozją. Na obserwację trafiły również dwie osoby ewakuowane z sąsiednich budynków, które uskarżały się na złe samopoczucie, spowodowane prawdopodobnie stresem _ - dodał oficer straży.

Rumowisko zawalonego domu będzie prawdopodobnie jeszcze przez kilka godzin przeszukiwane przez kilkudziesięciu strażaków. Uszkodzone są dwa sąsiednie domy; w oknach okolicznych domów i w pobliskim przedszkolu powybijane są szyby.

Tagi: wybuch, straż, policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz