Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.09.2012 14:49

Wydawcy artystycznych książek zostali "Mikroprzedsiębiorcami Roku 2012"

Właściciele wydawnictwa artystycznego Kurtiak i Ley z Koszalina zwyciężyli w VIII edycji konkursu "Mikroprzedsiębiorca Roku" i otrzymali nagrodę główną - 40 tys. zł. Kapituła konkursu przyznała również w trzech kategoriach wyróżnienia po 15 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Właściciele wydawnictwa artystycznego Kurtiak i Ley z Koszalina zwyciężyli w VIII edycji konkursu "Mikroprzedsiębiorca Roku" i otrzymali nagrodę główną - 40 tys. zł. Kapituła konkursu przyznała również w trzech kategoriach wyróżnienia po 15 tys. zł.

Konkurs "Mikroprzedsiębiorca Roku" jest organizowany przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy od ośmiu lat. W bieżącym roku, po przeanalizowaniu 215 zgłoszeń kapituła zdecydowała, że zwycięzcą zostaną właściciele wydawnictwa artystycznego Urszula Kurtiak oraz Edward Ley.

"Tegoroczni laureaci prowadzą z sukcesem działalność w różnych branżach: edukacyjnej, biotechnologicznej, a także - jak zwycięzcy - w dziedzinie introligatorstwa artystycznego. Do grona tegorocznych edycji dołączyli ci, co potrafią m.in. przekuć pasję w pieniądze, czy też wspierać lokalną społeczność" - powiedział we wtorek prezes Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy Krzysztof Kaczmar podczas uroczystości wręczenia nagród zorganizowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Podkreślił, że mikroprzedsiębiorstwa są "siłą napędową" polskiej gospodarki, zapewniają pracę blisko 3,5 mln osobom. "Poprzez m.in. ten konkurs chcemy wspierać i promować najciekawsze pomysły na własny biznes" - dodał.

Wydawnictwo Kurtiak i Ley od ponad 20 lat wydaje książki kolekcjonerskie dla bibliofili. Są one m.in. drukowane w limitowanych nakładach na zdobionych papierach, w różnych językach świata. Książki wydawnictwa były zamawiane m.in. przez Kancelarię Prezydenta i Premiera RP, a także głowy wielu państw.

Wyróżnienia w trzech kategoriach tegorocznej edycji konkursu otrzymali: w kategorii Senior - I Niepubliczne Przedszkole Lingwistyczne "Oxford for Kids" Katarzyna Podsiadlik z miejscowości Konopiska: w kategorii Start - firma Arta Tech Paweł Horbaczewski z Wrocławia zajmująca się dystrybucją i produkcją czytników książek elektronicznych; w kategorii Progres - firma Phage Consultants Marcin Łoś z Gdańska, oferująca doradztwo w zwalczaniu i prewencji zakażeń wirusami w procesach biotechnologicznych.

Łączna pula nagród w konkursie "Mikroprzedsiębiorca Roku 2012" wyniosła 85 tys. zł.

Celem konkursu jest wspieranie mikroprzedsiębiorczości, będącej jedną z podstawowych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Ideą konkursu jest nagradzanie firm osiągających sukcesy, wyróżniających się na tle konkurencji, zakorzenionych w lokalnych społecznościach oraz łączących tradycję z nowoczesnością. O tytuł "Mikroprzedsiębiorca Roku" mogą się ubiegać przedsiębiorcy, którzy zatrudniają mniej niż 10 pracowników, a roczny obrót lub całkowity bilans roczny ich firm nie przekracza 2 mln euro. (PAP)

aop/ mki/ mow/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz