Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wykolejnie pociągu SKM. Są utrudnienia na trasie na lotnisko Chopina

0
Podziel się:

Na linii kolejowej łączącej lotnisko Chopina z Centrum Warszawy doszło do wykolejenia pociągu SKM - poinformował rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe Robert Kuczyński.

Wykolejnie pociągu SKM. Są utrudnienia na trasie na lotnisko Chopina
(pkp.pl)
bEEryLVN

Na linii kolejowej łączącej lotnisko Chopina z Centrum Warszawy doszło do wykolejenia pociągu SKM - poinformował rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe Robert Kuczyński. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak wykolejony skład utrudnia lokalny ruch pociągów.

- _ Do wykolejenia doszło w niedzielę o godzinie 14.35, gdy pociąg SKM jadący w kierunku centrum Warszawy opuszczał peron stacji Lotnisko Chopina _ - powiedział Kuczyński. Jak poinformował, pociąg w momencie wykolejenia jechał z niewielką prędkością, a w wypadku nikt nie ucierpiał.

- _ Po zdarzeniu pasażerowie zostali ewakuowani na pobliski peron, a następnie komunikacją zastępczą zostali odwiezieni w kierunku centrum _ - powiedział rzecznik. Dodał też, że po wstępnych oględzinach nie stwierdzono poważniejszych strat w infrastrukturze, jednak wypadek spowodował czasowe utrudnienia w lokalnym ruchu pociągów.

bEEryLVP

Na linii łączącej lotnisko Chopina z centrum miasta ruch jest całkowicie wstrzymany w obydwu kierunkach. Z utrudnieniami muszą się też liczyć pasażerowie podróżujący na trasach łączących stolicę z Legionowem, Modlinem i Sulejówkiem. Utrudnienia potrwają kilka godzin.

Nieznane są przyczyny wypadku. Wiadomo, że skład wykoleił się na rozjeździe. Na miejscu jest zakładowa komisja badania wypadków kolejowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Saperzy na lotnisku w Warszawie. To bomba? Lotniskowe służby robią wszystko, aby ruch - odprawa, przyloty i odloty - odbywał się płynie.
Będą kłopoty na Okęciu. Przez remont Starty i lądowania wykonywane będą na krótszej drodze położonej na osi Ursynów-Ursus.
"To był zdecydowanie najlepszy rok w historii" Ponad 9,5 miliona pasażerów obsłużyło w ubiegłym roku warszawskie Lotnisko Chopina - poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski.
bEEryLWq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)