Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyłączność negocjacyjna dla PCC SE w prywatyzacji FZ Czechowice

0
Podziel się

Ministerstwo Skarbu Państwa przyznało PCC SE wyłączność negocjacyjną w
procesie prywatyzacji Fabryki Zapałek Czechowice. Wyłączność obowiązywać ma do 22 lipca - podało
MSP w komunikacie.

bCYrUEgl

Ministerstwo Skarbu Państwa przyznało PCC SE wyłączność negocjacyjną w procesie prywatyzacji Fabryki Zapałek Czechowice. Wyłączność obowiązywać ma do 22 lipca - podało MSP w komunikacie.

Skarb Państwa jest właścicielem 100 proc. kapitału zakładowego Fabryki Zapałek Czechowice i oferuje do sprzedaży 850.000 akcji stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego spółki.

Spółka PCC SE z siedzibą w Duisburgu negocjować będzie w imieniu własnym oraz w imieniu spółki PCC Consumer Products z siedzibą w Warszawie.

Fabryka Zapałek Czechowice to spółka działająca w ramach sektora drzewnego, której roczne zdolności produkcyjne wynoszą ok. 650 mln sztuk pudełek zapałek standardowych oraz łącznie ok. 30 mln sztuk pudełek zapałek reklamowych i galanterii zapałczanej. Głównymi klientami spółki są hurtownie artykułów tytoniowych oraz duże sieci handlowe, jak również firmy z branży reklamowej. Firma działa głównie na rynku hurtowym. Udział sprzedaży eksportowej to ok. 35 proc. wartości sprzedaży ogółem.

bCYrUEgn

PCC SE to firma specjalizująca się w produkcji i handlu substancjami chemicznymi, energią elektryczną oraz transporcie i logistyce. Jest właścicielem kilkunastu spółek, największe z nich to: PCC Rokita i PCC Rail oraz PTKiGK.(PAP)

jmn/ ana/ je/

bCYrUEgO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)