Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wypadek rumuńskiego autokaru. Liczba ofiar śmiertelnych rośnie

0
Podziel się:

Według pierwszego bilansu zginęło 13 ludzi, ale kolejne osoby zmarły w
szpitalu.

Wypadek rumuńskiego autokaru. Liczba ofiar śmiertelnych rośnie
(PAP/EPA)

Czarnogórze * *zginęło * *18 osób, a 28 zostało rannych - podało dziś radio i telewizja RTCG, powołując się na prokuraturę. Według pierwszego bilansu zginęło 13 ludzi, ale kolejne osoby zmarły w szpitalu.

Rumuńskie władze wysłały dziś rano do Czarnogóry samolot wojskowy z ekipą medyczną i konsularną, by przetransportować do kraju ofiary wypadku, zaś szef rumuńskiej dyplomacji Titus Corlatean odwołał swój udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw UE w Luksemburgu, by udać się do stolicy Czarnogóry - poinformowało MSZ Rumunii.

Według czarnogórskich lekarzy ośmioro rannych przebywa na oddziale intensywnej opieki w szpitalu w Podgoricy. Autokar, którym jechało 46 osób, w tym dziecko, na drodze między Podgoricą a Kolaszinem runął z mostu na rzece Moracza. Droga ta, prowadząca z Serbii kanionem Moraczy i dalej na wybrzeże, uchodzi za bardzo niebezpieczną.

Według jednej z ocalałych w wypadku kierowca jechał trochę za szybko - podały czarnogórskie media.Ranny został również 12-letni miejscowy chłopiec, który szedł mostem w chwili wypadku - hospitalizowano go, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)