Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.07.2011 14:09

Wyrobiec: gorzowskie struktury PO zostaną rozwiązane

# dochodzą wypowiedzi B.Bukiewicz i informacje z prokuratury #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą wypowiedzi B.Bukiewicz i informacje z prokuratury #

06.07. Warszawa (PAP) - Gorzowskie struktury PO zostaną rozwiązane - poinformował PAP w środę sekretarz generalny partii Andrzej Wyrobiec. W trybie natychmiastowym ma się zebrać zarząd regionu, który rozwiąże strukturę powiatową i wszystkie koła PO na tym terenie oraz powoła komisarza.

Ma to związek ze sprawą tzw. martwych dusz, czyli zapisywania ludzi do lubuskiej PO bez ich wiedzy.

"Zarekomendowałem przewodniczącej regionu lubuskiego pani Bożennie Bukiewicz zwołanie w trybie natychmiastowym zarządu regionu i rozwiązanie gorzowskiej struktury powiatowej oraz wszystkich kół Platformy z terenu Gorzowa Wielkopolskiego oraz powołanie komisarza, który odpowiedzialny będzie za zebranie całej dokumentacji znajdującej się w tych strukturach, analizę tej dokumentacji i przekazanie jej oryginałów do organów ścigania prowadzących postępowanie w sprawie" - poinformował PAP Wyrobiec.

Środowa "Rzeczpospolita" napisała, że do lubuskiej PO zapisywano ludzi bez ich wiedzy. Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura. Jak relacjonuje gazeta, wszystko zaczęło się od mieszkanki Gorzowa Doroty P., która w marcu otrzymała pismo z PO, że od roku nie płaci składek członkowskich i zostaje wykreślona z partii. Tyle tylko, że ona się nigdy do Platformy nie zapisywała. Kobieta zawiadomiła prokuraturę, a ta wszczęła śledztwo w sprawie fałszowania dokumentów.

Na policję zgłosiły się jeszcze cztery osoby, które znalazły się w podobnej sytuacji. "Wszczęliśmy dochodzenie o ewentualności podrobienia podpisów. Wystąpiliśmy do partii o dokumenty i przesłuchaliśmy trzy osoby. Tylko jedna z nich nie potwierdziła swojego podpisu" - powiedziała PAP Prokurator Rejonowa w Gorzowie Halina Mikołajczuk. Pobrano od tej osoby próbki pisma do dalszych badan przez biegłego. Dwie osoby nie zostały jeszcze przesłuchane.

"Rzeczpospolita" sugeruje, że nagły przypływ członków PO, mógł mieć związek z walką o władzę w regionie, w której rywalizowało dwoje posłów: Bożenna Bukiewicz z Zielonej Góry i Witold Pahl z Gorzowa.

Jak powiedział nieoficjalnie PAP jeden z gorzowskich działaczy Platformy, Bukiewicz chce usunąć Pahla z przygotowywanej dla regionu listy kandydatów do Sejmu. "W pierwszej propozycji nie było go na niej, jednak po rozmowach w Warszawie Witold Pahl znalazł się w gronie potencjalnych kandydatów. Teraz nasze struktury mają stać się kozłem ofiarnym, by usunąć Pahla z listy" - powiedział polityk.

Bukiewicz powiedziała PAP, że do władz regionalnych partii wpłynęły informacje od kilkunastu osób, które uważają, że zostały członkami partii bez ich wiedzy i zgody.

"Sprawę zgłosiliśmy władzom krajowym. Sekretarz generalny Andrzej Wyrobiec zasugerował w swoim piśmie, by podjąć uchwałę o rozwiązaniu struktur naszej partii w Gorzowie. Posiedzenie zarządu regionu w tej sprawie odbędzie się jutro popołudniu" - powiedziała PAP Bukiewicz.

Przewodniczący gorzowskiej Platformy Jerzy Sobolewski powiedział PAP, że jest zdziwiony zaistniałą sytuacją. "Nic nie zostało potwierdzone, a już rozwiązuje się nasze struktury. Nie potrafię tego zrozumieć" - dodał Sobolewski.(PAP)

mmd/ laz/ par/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz