Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyroki ws. FOZZ prawomocne: 9 lat dla Żemka, 2,5 roku dla Przywieczerskiego

0
Podziel się

Wyroki dziewięciu lat więzienia dla b.
dyrektora FOZZ Grzegorza Żemka oraz dwóch i pół roku dla Dariusza
Przywieczerskiego za niegospodarność i zagarnięcie milionów z FOZZ
są prawomocne - Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy to
rozstrzygnięcie.

bEgIoAad

Wyroki dziewięciu lat więzienia dla b. dyrektora FOZZ Grzegorza Żemka oraz dwóch i pół roku dla Dariusza Przywieczerskiego za niegospodarność i zagarnięcie milionów z FOZZ są prawomocne - Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy to rozstrzygnięcie.

Sprawa w części dotyczącej oskarżenia Żemka o niegospodarność i zagarnięcia przez Przywieczerskiego ponad miliona dolarów z FOZZ były badane przez SA po raz drugi - obrona zarzucała wyrokowi, wydanemu przez sędziego Andrzeja Kryże, że sprawa niegospodarności Żemka jest już przedawniona, a co do Przywieczerskiego - że ukarano go zbyt wysoką grzywną, w oparciu o niewłaściwe przepisy.

Stołeczny sąd apelacyjny uznał za chybiony zarzut przedawnienia i utrzymał karę pięciu lat więzienia dla Żemka za niegospodarność i karę łączną 9 lat za wszystkie zarzuty. Żemek odsiedział już siedem lat więzienia i może się starać o przedterminowe zwolnienie z reszty kary.

bEgIoAaf

Co do Przywieczerskiego, SA utrzymał karę dwóch i pół roku więzienia, a grzywnę miał obowiązek złagodzić, dostosowując ją do maksymalnej stawki z daty przestępstwa, czyli września 1990 r. Wówczas maksymalna grzywna wynosiła 50 mln zł, co po denominacji daje 500 zł - i tyle ma zapłacić Przywieczerski, który przebywa w USA. Polska wystąpiła o jego ekstradycję - odpowiedzi USA wciąż brak. (PAP)

wkt/ bno/ jbr/

bEgIoAaG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)