Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wysadzenie bankomatu w Krakowie. Policjanci zatrzymali mężczyznę

W wyniku wybuchu bankomatu przy sklepie spożywczym nikt nie ucierpiał, ale urządzenie zostało rozerwane i złodziej zabrał elementy bankomatu wraz z kasetą z pieniędzmi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który w krakowskim Borku Fałęckim wysadził bankomat i skradł z niego kasetę z pieniędzmi. Podejrzany nie był do tej pory karany, zrabowaną gotówkę przeznaczył na spłatę długów.

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka, do kradzieży doszło w nocy z soboty na niedzielę. W wyniku wybuchu bankomatu przy sklepie spożywczym nikt nie ucierpiał, ale urządzenie zostało rozerwane i złodziej zabrał elementy bankomatu wraz z kasetą z pieniędzmi. Policja nie udziela informacji o zrabowanej kwocie.

Według ustaleń śledczych, sprawca zaraz po wybuchu szybko odjechał, a na miejscu przestępstwa pozostawił przedmioty, które posłużyły do wywołania detonacji oraz siekierę. Policjanci szybko znaleźli samochód bez numerów rejestracyjnych. Następnie zatrzymali 32-letniego mieszkańca Krakowa, w którego mieszkaniu odnaleziono przedmioty świadczące o przygotowaniach do kradzieży.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem, za co może mu grozić do 10 lat więzienia. Możliwe jest także postawienie mu zarzutu sprowadzenia powszechnego niebezpieczeństwa przez spowodowanie wybuchu.

Mieszkaniec Krakowa nie był do tej pory karany. Jak przyznał, prowadząc firmę handlową popadł w długi i nie miał innych pomysłów na zdobycie pieniędzy. Skradzione pieniądze zostały przez niego natychmiast przelane na konta wierzycieli.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: przestępczość w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz