Notowania

wiadomości
12.09.2011 18:59

Wystawa artystów z Radomia w galerii Wileńskiej ASP

W Galerii "Akademija" Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych prezentowane są od poniedziałku prace dwóch radomskich artystów związanych z Wydziałem Sztuki Politechniki Radomskiej: Aleksandra Olszewskiego i Wiesława Jelonka.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W Galerii "Akademija" Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych prezentowane są od poniedziałku prace dwóch radomskich artystów związanych z Wydziałem Sztuki Politechniki Radomskiej: Aleksandra Olszewskiego i Wiesława Jelonka. *

Prof. Aleksander Olszewski jest dziekanem Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej, a dr Wiesław Jelonek - prodziekanem ds. dydaktycznych i studenckich.

Na wystawie prezentowane jest ok. 30 grafik Olszewskiego z trzech cykli "Autostrada" ("Samochodowa linia horyzontu"), "Względność" i "Permutacje. Są one wykonane w technice druku cyfrowego.

Wiesław Jelonek prezentuje na wystawie rzeźby: małe formy w brązie i mosiądzu oraz medale i plakiety.

Ekspozycja jest wynikiem współpracy Politechniki Radomskiej z Wileńską Akademią Sztuki w ramach programu Erasmus. Wydział Sztuki na Politechnice Radomskiej od kilkunastu lat współpracuje z Kowieńskim Wydziałem Sztuki Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Wystawa czynna będzie do 24 września. (PAP)

ilp/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz