Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wystawa "Zgub się", czyli Praga Północ w trzecim wymiarze

0
Podziel się:

Trójwymiarowe fotografie warszawskiej Pragi Północ można od soboty oglądać
na wystawie "Zgub się" w galerii Nizio. Autorami prezentowanych prac jest dwójka młodych
fotografików: Krzysztof Gajewski i Maciej Szala.

Trójwymiarowe fotografie warszawskiej Pragi Północ można od soboty oglądać na wystawie "Zgub się" w galerii Nizio. Autorami prezentowanych prac jest dwójka młodych fotografików: Krzysztof Gajewski i Maciej Szala.

Dwójka młodych fotografów - Krzysztof Gajewski i Maciej Szala (którzy od dłuższego już czasu zajmują się fotografią 3d, są np. autorami trójwymiarowej okładki do albumu Pono), przez kilka miesięcy fotografowali Pragę próbując dotrzeć tam, gdzie na ogół dotrzeć się nie da: do pozamykanych fabryk, opuszczonych budynków, zapomnianych przejść.

Wystawa "Zgub się" zabiera widza do miasta-labiryntu, w którym nawet bywalec Pragi może się zagubić. Na zdjęciach znalazły się m.in. detale zabytkowych kamienic z ulic Wileńskiej i Targowej, Dworzec Wileński, cerkiew, częste na praskich podwórkach kapliczki, Park Skaryszewski.

"W ostatnim czasie technologia trójwymiarowego obrazu coraz bardziej wkracza w nasze życie: powstają filmy 3d, gry, telewizory, stacje telewizyjne planują trójwymiarowe transmisje. Zazwyczaj uważa się, że technologia 3d zbliża się realizmu doskonałego, idealnie imituje rzeczywistość. Tymczasem widz +Zgub się+ może odnieść przeciwne wrażenie - trójwymiarowość odrealnia zdjęcia, nadaje im charakter sennych obrazów, sprawia, że widz dostrzega znane sobie zakamarki jakby na nowo" - mówił na wernisażu wystawy jej kurator, Jerzy Scott Joplin.

Wystawa w galerii Nizio na warszawskiej Pradze czynna będzie do połowy lutego. (PAP)

aszw/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)