Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tsunami
11.02.2013 14:45

Wznowiono poszukiwania osób zaginionych po tsunami z 2011 roku

Jak wynika z danych policji, do dziś nie odnaleziono 2698 osób, z których 2483 pochodziło z Iwate i Miyagi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Japońska policja oraz straż przybrzeżna wznowiły w poniedziałek poszukiwania prawie 2,5 tys. osób, które zaginęły w prefekturach Iwate i Miyagi, na północnym wschodzie kraju, w rezultacie tragicznego tsunami z 2011 roku.

Jak wynika z danych policji, do dziś nie odnaleziono 2698 osób, z których 2483 pochodziło z Iwate i Miyagi.

_ Rodziny zaginionych nie mogą same schodzić pod wodę - powiedział szef operacji poszukiwawczej z miasta Kesennuma w prefekturze Miyagi, Nobuki Fujita. - Mamy nadzieję, że odnajdziemy ciała zaginionych albo coś, co umożliwi ich identyfikacje _.

W miejscowości Rikuzentakata w prefekturze Iwate fale tsunami zabiły 2 tys. osób, a 5,5 tys. pozbawiły dachu nad głową. Ekipy poszukiwawcze złożone ze strażaków i straży przybrzeżnej przed rozpoczęciem poszukiwań uczciły minutą ciszy pamięć ofiar.

Wznowienie działań związane jest z sobotnią wizytą premiera Japonii Shinzo Abe w najbardziej zniszczonych przez tsunami miastach: Rikuzentakata, Ofunato (Iwate) oraz Kesennuma (Miyagi). Szef rządu przyglądał się postępom prac budowlanych i rozmawiał z ludźmi, którzy wciąż mieszkają w tymczasowych miasteczkach kontenerowych. Abe obiecał również _ zwiększyć wysiłki _ rządu na rzecz przyspieszenia odbudowy miast.

Przyczyną 10-metrowej fali tsunami, która uderzyła 11 marca 2011 roku w wybrzeże Japonii, było trzęsienie ziemi o sile 9 w skali Richtera. W wyniku kataklizmu zginęło lub zaginęło co najmniej 21 tys. osób; uszkodzona została również elektrownia atomowa w Fukushimie.

Czytaj więcej o tsunami w Japonii w Money.pl
Promieniowanie było niższe niż sądzono? Znane są wstępne ustalenia Międzynarodowej Organizacji Zdrowia w sprawie sytuacji w Fukushimie.
Zatrzęsła się ziemia. Ostrzegają przed tsunami Brak na razie doniesień o jakichkolwiek ofiarach w ludziach lub stratach materialnych. Wstrząsy miały siłę 6,8 stopni w skali Richtera.
Szukają ciał w Fukushimie. W samym środku Około stu policjantów poszukiwało dziś ciał ofiar trzęsienia ziemi i tsunami. Akcja obejmuje zamkniętą strefę wokół elektrowni atomowej Fukushima I.
Tagi: tsunami, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz