Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

X Poznańskie Dni Verdiego

0
Podziel się

"Giovanna d'Arco" Giuseppe Verdiego w wykonaniu Filharmonii Poznańskiej
otworzy 6 listopada X Poznańskie Dni Verdiego. Organizator wydarzenia, Teatr Wielki w Poznaniu,
zaprasza miłośników Verdiego do teatru, ale także na kolacje i clubbing.

bEgKHeCZ

*"Giovanna d'Arco" Giuseppe Verdiego w wykonaniu Filharmonii Poznańskiej otworzy 6 listopada X Poznańskie Dni Verdiego. Organizator wydarzenia, Teatr Wielki w Poznaniu, zaprasza miłośników Verdiego do teatru, ale także na kolacje i clubbing. *

W programie festiwalu zaplanowano m.in. premierowy spektakl "Rigoletta" z Andrzejem Dobberem w roli tytułowej oraz "Trubadura" w wersji koncertowej z Ewą Podleś w roli Azuceny. Ponadto zespół poznańskiego Teatru Wielkiego zaprezentuje dzieła Giuseppe Verdiego, cieszące się dużym uznaniem krytyki i publiczności: "Ernani", "Stiffelio" i "Makbet".

"Program skupił się przede wszystkim na męskich postaciach verdiowskich. W związku z tym, że przyszły rok w teatrze będzie +rokiem kobiet+, chciałem teraz pokazać te tytuły, których w 2011 nie będzie, bo w tytule pojawia się mężczyzna; nie będzie +Ernaniego+, +Makbeta+, oni wrócą po przerwie, w 2012 roku" - powiedział dyrektor teatru Michał Znaniecki.

bEgKHeDb

W ramach jubileuszu 100-lecia poznańskiego teatru Opera Wrocławska przyjedzie ze spektaklem "Falstaffa". Inauguracyjne, koncertowe wykonanie "Giovanny d'Arco" będzie wspólnym przedsięwzięciem Teatru Wielkiego i Filharmonii Poznańskiej.

Jak wyjaśnił dyrektor filharmonii, Wojciech Nentwig, poznaniacy usłyszą to wczesne dzieło Verdiego po raz pierwszy. +Giovanna d'Arco+ nie była prawdopodobnie do tej pory wystawiana przez żadną polską operę. Gronu solistów towarzyszyć będzie Chór Teatru Wielkiego i Orkiestra Filharmonii Poznańskiej.

Z myślą o miłośnikach wielkich scen zespołowych przygotowany został "Koncert Chórów Verdiowskich", podczas którego wysłuchać będzie można najsłynniejszych fragmentów chóralnych. Podobnie jak w ubiegłym roku, w programie znalazł się również happening dla dzieci pt. "Mały Dzień Verdiego".

Jak zaznaczył Znaniecki, Dni Verdiego nie zamkną się jedynie w budynku opery. "Podobnie jak w zeszłym roku, staramy się otworzyć na miasto, żeby udowodnić, że Dni Verdiego są ważne także dla tej publiczności, która może rzadziej przychodzi do Teatru Wielkiego, a w mieście może spotkać Verdiego +niechcący+" - wyjaśnił.

bEgKHeDh

W ramach imprez towarzyszących zaplanowano m.in. "Clubbing z Verdim", czyli imprezy z muzyką operową miksowaną przez DJ-ów, oraz verdiowskie kolacje tematyczne w jednej z poznańskich restauracji. Menu będzie każdego dnia dostosowywane do spektaklu prezentowanego w teatrze: od kuchni hiszpańskiej po pokazie "Ernaniego", po menu szkockie dla widzów "Makbeta".

Festiwal potrwa do 21 listopada. (PAP)

rpo/ hes/

bEgKHeDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)