Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

XI Festiwal Ave Maria od czwartku w Czeladzi i Będzinie

0
Podziel się

Turniej tenorów, muzyczne gawędy Bogusława Kaczyńskiego, występ Chóru
Lekarzy Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach - to atrakcje XI Festiwalu Ave Maria, który będzie
się odbywał od 27 do 30 maja w Czeladzi i Będzinie (Śląskie).

bEgxsfOZ

Turniej tenorów, muzyczne gawędy Bogusława Kaczyńskiego, występ Chóru Lekarzy Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach - to atrakcje XI Festiwalu Ave Maria, który będzie się odbywał od 27 do 30 maja w Czeladzi i Będzinie (Śląskie).

Jak poinformowano podczas środowej konferencji prasowej w Czeladzi, tegoroczny festiwal wpisuje się w obchody Roku Chopinowskiego oraz jubileusz 750-lecia czeladzkiej parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

To właśnie w tej świątyni w czwartek wieczorem odbędzie się inauguracyjny koncert, podczas którego listy Fryderyka Chopina czytać będzie aktorka Maria Seweryn, jego pieśni zaśpiewa baryton Adam Szerszeń, całość poprowadzi zaś dyrektor artystyczny festiwalu Sławomir Pietras.

bEgxsfPb

Utwory Chopina zabrzmią też w dwa kolejne dni, towarzyszyć im będzie muzyczna gawęda specjalnego gościa festiwalu Bogusława Kaczyńskiego, znawcy życia i twórczości wybitnego kompozytora.

W turnieju tenorów udział wezmą: Dymitr Fomenko, Sylwester Kostecki, ks. Paweł Sobierajski, Marek Szymański, Mateusz Zajdel i Adam Zdunikowski. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

W ostatnim dniu festiwalu wystąpi 12-osobowy Chór Lekarzy Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach. To właśnie środowisko lekarskie z Zagłębia zainicjowało festiwal. W tym roku oprócz parafii św. Stanisława i Śląskiej Izby Lekarskiej organizują go również miasto Czeladź i Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych.(PAP)

lun/ abe/ mow/

bEgxsfPC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)