Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Z powodu remontów od 20 października zmiany w rozkładzie PKP Intercity

0
Podziel się

Od niedzieli 20 października PKP Intercity wprowadza korektę rozkładu jazdy
swoich pociągów. Jak poinformował przewoźnik, ma to głównie związek z kolejną fazą remontów torów.
Z rozkładu znika też część połączeń na trasie Warszawa-Łódź.

bErnpoJh

Od niedzieli 20 października PKP Intercity wprowadza korektę rozkładu jazdy swoich pociągów. Jak poinformował przewoźnik, ma to głównie związek z kolejną fazą remontów torów. Z rozkładu znika też część połączeń na trasie Warszawa-Łódź.

Jak podkreśliło PKP Intercity, korekta rozkładu jazdy wynika z potrzeby dostosowania godzin i tras kursowania pociągów do prowadzonych modernizacji, prac torowych i technologicznych. Spółka przypomniała, że zarządca infrastruktury prowadzi te prace na odcinkach liczących 3,2 tys. km. Niektóre pociągi będą więc jeździć objazdami, relacje innych będą skrócone, a na kilku odcinkach czasowo zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza.

PKP Intercity podkreśliło, że korekta przewiduje pojawienie się w aglomeracji łódzkiej nowego przystanku - Zgierz Jaracza.

bErnpoJj

Jak informuje przewoźnik, na linii Warszawa-Koluszki-Częstochowa-Katowice oraz na linii Kielce-Fosowskie część składów będzie kursować z pominięciem niektórych postojów. W kolejny etap wejdą prace remontowe na trasie do Zakopanego, a w wyniku dalszych prac torowych na odcinku Oleśnica-Ostrów Wielkopolski i Katowice-Gliwice Łabędy część składów kursujących tymi trasami pojedzie objazdami.

Od 4 listopada w związku z rozpoczęciem modernizacji linii nr 6 Białystok-Warszawa na odcinku Tłuszcz-Łochów pojawią się zmiany w postojach pociągów: TLK "Konopnicka", TLK "Janusz Korczak", TLK "Niemen", TLK "Skarbek", TLK "Pojezierze" i TLK "Pogoń" będą kursowały z dodatkowymi zatrzymaniami na stacjach: Łochów, Barchów, Urle, Szewnica, Mokra Wieś, Chrzęsne.

Od 18 do 28 listopada z powodu przerwy w ruchu na odcinku Częstochowa-Kępno pociąg TLK "Barnim" będzie jeździł objazdem z pominięciem postoju Wieruszów Miasto i Wieluń. Na skróconej trasie będzie zapewniona komunikacja zastępcza.

W związku z niską frekwencją PKP Intercity zdecydowało o zawieszeniu od niedzieli siedmiu pociągów TLK na trasie Warszawa-Łódź. Chodzi o kursujące w weekendy pociągi "Wokulski", "Boryna" i "Kurpiński", jeżdżący cały tydzień pociąg "Tuwim" oraz kursujące od poniedziałku do piątku: "Chochoł" i dwa pociągi o nazwie "Milczek".

bErnpoJp

Jak podkreśla spółka, podróżni, którzy kupili już bilety na jedno z zawieszanych połączeń, mogą je zwrócić w kasie bez dodatkowych opłat. Pasażerowie podróżujący pomiędzy Łodzią a Warszawą korzystać mogą z 26 pociągów kursujących na tej trasie - przypomniało PKP Intercity.

Wszelkie informacje o październikowej korekcie rozkładu jazdy są dostępne na stronach www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl oraz pod numerem infolinii 19 757.(PAP)

wkr/ je/

bErnpoJK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)