Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Za Patrioty w Polsce Moskwa chce mieć S-300 w Iranie"

0
Podziel się:

Według mediów takie jest drugie dno rosyjskich protestów.

"Za Patrioty w Polsce Moskwa chce mieć S-300 w Iranie"
(public domain/Wikipedia)
bEISYoCZ

Rosyjskie władze protestują przeciw obecności rakiet Patriot w Morągu, choć nie jest ona ani niespodzianką ani zagrożeniem - pisze _ Niezawisimaja Gazieta _.

_ Czy rzeczywiście Polska umacnia się przeciwko Rosji? Tutaj są pytania _ - pisze autor, Wiktor Litowkin i przypomina zdumienie, które z powodu rozmieszczenia Patriotów niedaleko granicy z obwodem kaliningradzkim wyraził m.in. szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow i ostrą krytykę ze strony szefów obu izb rosyjskiego parlamentu.

_ Jednak zanim na nie odpowiemy _ - dodaje - _ trzeba wiedzieć, że te rakietowe systemy przeciwlotnicze (...) nie stanowią żadnego zagrożenia dla obwodu kaliningradzkiego ani naszego kraju _.

bEISYoDb

Dziennikarz wskazuje, że do Polski trafiła bateria szkoleniowa, która będzie stacjonować tu tylko okresowo i wyjaśnia: _ Warszawa zamierza wymienić swoje przestarzałe systemy rakietowe S-125 Peczora, powstałe w ZSRR jeszcze w latach 70. (...) na nowe, które zacznie dostarczać amerykańska firma Raytheon w 2013 roku _.

Gazeta przypomina, że Polska podjęła decyzję o zakupie amerykańskich rakiet jeszcze w 2005 roku, więc ich pojawienie się w Morągu _ dla obeznanych z tematem ludzi nie mogło być niespodzianką _.

Zdaniem autora Patrioty nie są również zadośćuczynieniem za elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej, z których rozmieszczenia w Polsce Amerykanie zrezygnowali. Tarcza _ była realnym zagrożeniem dla rosyjskich strategicznych sił powstrzymywania _.

Zadań, jakie miały spełniać wyrzutnie rakiet przechwytujących, które miały trafić do Polski w ramach tarczy, nie mogą wykonywać Patrioty w Morągu - wskazuje autor.

bEISYoDh

_ Moskwa chce wymienić amerykańskie rakiety w Polsce na rosyjski system S-300 Faworit w Iranie. Za całym głośnym szumem propagandowym dźwięczy dość prosta myśl: wy jesteście przeciwko naszej woli, (wysyłając) rakiety do Polski, to my przeciwko waszej - (dostarczymy) rakiety Iranowi. I będziemy kwita _ - podsumowuje _ Niezawisimaja Gazieta _.

ZOBACZ TAKŻE:

bEISYoDC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)