Notowania

zamieszki w syrii
06.06.2011 18:25

Zabili 40 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa

To ofiary zbrojnego starcia w mieście Dżisr al-Szugur w prowincji Idlib na północnym zachodzie kraju - poinformowała państwowa telewizja syryjska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

To ofiary zbrojnego starcia w mieście Dżisr al-Szugur w prowincji Idlib na północnym zachodzie kraju - poinformowała państwowa telewizja syryjska.

aktualizacja: 18:30

_ - Grupy rebeliantów używają broni strzeleckiej i granatów. Ludzie w Dżisr al-Szugur wzywają armię do szybkiej interwencji _ - podała telewizja.

Wcześniej informowała, że w Dżisr al-Szugur siły bezpieczeństwa walczą z setkami uzbrojonych rebeliantów. Według telewizji, _ zdołały one przerwać blokadę jednej z dzielnic, która została na krótki czas zajęta przez rebeliantów i obecnie walczą z nimi o zniesienie blokady innych dzielnic _.

Jest to pierwszy przypadek oficjalnego poinformowania o zbrojnych starciach na taką skalę podczas trwającej już 11 tygodni społecznej rebelii przeciwko rządom autokratycznego prezydenta Syrii Hafeza Asada.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t87694.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syria;strzelali;mimo;zakazu;8;zabitych,89,0,829529.html) Syria: Strzelali mimo zakazu. 8 zabitych Siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do demonstrantów nieopodal miasta Hims, mimo oficjalnych instrukcji prezydenta Asada, żeby nie strzelać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t139342.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syria;zastrzelili;6;demonstrantow,103,0,829287.html) Syria: Zastrzelili 6 demonstrantów Zabici to uczestnicy prodemokratycznych demonstracji w miastach Dera i Homs oraz na przedmieściach stolicy, Damaszku
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t136014.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/syryjscy;policjanci;masakruja;protestujacych,24,0,800024.html) Syryjscy policjanci masakrują protestujących W mieście Dera zastrzelili co najmniej sto osób.
Tagi: zamieszki w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz