Notowania

wiadomości
13.02.2011 14:04

Zachodniopomorskie: 1312 morsów wykąpało się razem w Bałtyku

1312 morsów weszło w niedzielę w Mielnie (Zachodniopomorskie) do Bałtyku. Wspólna kąpiel była finałem VIII Międzynarodowego Zlotu Morsów. Woda miała temperaturę plus 3 stopni Celsjusza, powietrzne minus 4 stopnie Celsjusza.

Podziel się
Dodaj komentarz

1312 morsów weszło w niedzielę w Mielnie (Zachodniopomorskie) do Bałtyku. Wspólna kąpiel była finałem VIII Międzynarodowego Zlotu Morsów. Woda miała temperaturę plus 3 stopni Celsjusza, powietrzne minus 4 stopnie Celsjusza.

Najstarszymi morsami na tegorocznym zlocie byli: 80-letni Jerzy Albosza z Elbląskiego Klubu Morsa, i 77-letnia Ingeburg M"rz z niemieckiego klubu Brandenburger Eisb"ren.

Natomiast najmłodszymi morsami byli 2-letni Dawid Baszczyszyn z klubu "Morsy z Kudowy" i 5-letnia Vanessa Pinkowska z Kwidzyńskiego Klubu Morsa.

Najliczniejszą rodziną na zlocie byli państwo Baszczyszyn, którzy przyjechali do Mielna w sześć osób, a najliczniejszym klubem reprezentacja Swarzędza - 66 osób.

Natomiast na poprzedzającej kąpiel w Bałtyku paradzie morsów ulicami Mielna, najoryginalniej, według organizatorów imprezy, zaprezentował się klub z Wrocławia, którego reprezentanci przebrali się za kosmitów.

W tegorocznej edycji zlotu uczestniczyły morsy z Czech, Danii, Niemiec, Ukrainy i Polski.

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie odbywa się corocznie od 2004 r. Pomysł organizacji imprezy wziął się od cotygodniowych zimowych kąpieli w Bałtyku 20 morsów z Koszalina i Bobolic.

W pierwszym zlocie wzięło udział 122 morsów. Później ich liczba rosła. Druga edycja zgromadziła 301 uczestników, trzecia - 489, czwarta - 570, piąta - 872, szósta - 1 164, siódma - 1 462.

Podczas ubiegłorocznego zlotu kąpiące się w Mielnie morsy ustanowiły Rekord Guinnessa w największym "Zanurzeniu Misiów Polarnych". Po talię - co najpierw stwierdziła specjalna komisja, a potem odpowiednim certyfikatem potwierdził Guinness World Records - do Bałtyku weszło 1 054 morsów.

Mieleńskie morsy mocno w ten sposób podniosły poprzeczkę w tej dziedzinie. Do ustanowienia pierwszego rekordu, co stało się 1 stycznia 2009 r. w Nowym Jorku, wystarczyło zaledwie 579 morsów.

Autorami tamtego wyczynu byli członkowie organizacji All Knights Alliance, Klubu Misiów Polarnych oraz Fundacji "Pomyśl Życzenie" z Long Beach.

W mieleńskiej imprezie dotychczas brali udział mieszkańcy czterech kontynentów : Europy, Afryki, Azji i Ameryki Północnej. (PAP)

sibi/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz