Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zachodniopomorskie: Cezary Atamańczuk nie jest już członkiem zarządu powiatu polickiego

0
Podziel się:

Podejrzany m.in. o posiadanie narkotyków
Cezary Atamańczuk przestał w piątek pełnić funkcję członka zarządu
powiatu polickiego (Zachodniopomorskie). Radni jednogłośnie
podjęli uchwałę przyjmującą jego rezygnację.

Podejrzany m.in. o posiadanie narkotyków Cezary Atamańczuk przestał w piątek pełnić funkcję członka zarządu powiatu polickiego (Zachodniopomorskie). Radni jednogłośnie podjęli uchwałę przyjmującą jego rezygnację.

Do rady powiatu wpłynęła także rezygnacja Atamańczuka z mandatu radnego. Ma ona być formalnie przyjęta podczas sesji 28 listopada.

W piątek o północy mija termin na wpłacenie przez Atamańczuka kaucji w wysokości 35 tys. zł. Jak poinformowała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzia Elżbieta Zywar, poręczenie majątkowe do tej pory nie wpłynęło do sądu.

Dwóch zachodniopomorskich samorządowców Atamańczuk oraz Michał Łuczak zostało zatrzymanych w ubiegły piątek przez policję. W samochodzie, którym jechali, znaleziono substancje mogące być w ocenie policjantów narkotykami.

Prokurator postawił Łuczakowi zarzut posiadania nieznacznej ilości narkotyków. Grozi mu do roku więzienia; pozostaje on na wolności. Prokuratura nie zastosowała wobec niego żadnych środków zapobiegawczych.

Atamańczukowi natomiast zarzucono posiadanie narkotyków, prowadzenie pojazdu pod ich wpływem oraz złożenie funkcjonariuszowi policji obietnicy wręczenia korzyści majątkowej. Grozi mu do 10 lat więzienia. Sąd nie zastosował wobec niego aresztu, zdecydował jednak o poręczeniu majątkowym, zakazie opuszczania kraju, a także nadzorze policyjnym.

Obaj mężczyźni zostali wykluczeni z Platformy Obywatelskiej. Cofnięto im także rekomendacje do pełnienia funkcji.

Rezygnacja Łuczaka z funkcji przewodniczącego sejmiku zachodniopomorskiego ma być przyjęta na sesji 2 grudnia. (PAP)

epr/ mok/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)