Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zachodniopomorskie: Darłowo chce zbudować w porcie terminal pasażerski

0
Podziel się:

Darłowo zamierza wybudować w porcie terminal pasażerski z centrum
informacji turystycznej. Prace projektowe mają ruszyć w przyszłym roku - poinformował w piątek PAP
rzecznik ratusza Leszek Walkiewicz.

Darłowo zamierza wybudować w porcie terminal pasażerski z centrum informacji turystycznej. Prace projektowe mają ruszyć w przyszłym roku - poinformował w piątek PAP rzecznik ratusza Leszek Walkiewicz.

Inwestycja ma być realizowana w ramach międzynarodowego projektu Interface Plus, w którym uczestniczy siedmiu partnerów z Niemiec, Danii i Polski: Przedsiębiorstwo Transportu Publicznego Warnow˙w Rostocku w Niemczech i tamtejszy port, miasto Guldborgund, port Nexo, Przedsiębiorstwo Transportowe Movia Traffic Cooperation z Danii oraz miasta Darłowo i Ustka.

W projekcie - jak powiedział PAP koordynator jego darłowskiej części Tomasz Breszka - chodzi o stworzenie kompleksowej, atrakcyjnej oferty dla niezmotoryzowanych turystów, którzy korzystając z morskiego transportu chcą zwiedzić uczestniczące w projekcie miasta.

"Dlatego w terminalu pasażerskim ma się również znajdować centrum informacji turystycznej" - dodał Breszka.

Na razie nie wiadomo, kto przewoziłby turystów między portami, uczestniczącymi w projekcie. Partnerzy przedsięwzięcia nie wykluczają utworzenia linii promowej.

Wartość całego projektu Interface Plus oszacowano na 2,8 mln euro. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Regionalnego. Na darłowską część przeznaczono 516 tys. euro. Wkład własny miasta ma wynieść 77,5 tys. euro.

Program Interface Plus ma być realizowany w latach 2011-2013. (PAP)

sibi/ bos/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)