Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zachodniopomorskie: Można się już kąpać w Ustroniu Morskim

0
Podziel się

Odwołano zakaz kąpieli w kąpielisku morskim w Ustroniu Morskim, w powiecie
kołobrzeskim (Zachodniopomorskie). Zakaz wprowadzono przed tygodniem z powodu zanieczyszczenia wody
bakteriami escherichia coli.

bErUDjvp

*Odwołano zakaz kąpieli w kąpielisku morskim w Ustroniu Morskim, w powiecie kołobrzeskim (Zachodniopomorskie). Zakaz wprowadzono przed tygodniem z powodu zanieczyszczenia wody bakteriami escherichia coli. *

Jak stwierdzili inspektorzy sanitarni, którzy przebadali próbki wody pobrane z kąpieliska, woda w Ustroniu Morskim odpowiada normom. Wcześniej w próbce stwierdzono 3,5 razy więcej bakterii niż dopuszczalne normy - poinformowała w czwartek rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan. Teraz inspektorzy stwierdzili ok. 260 jednostek bakterii w 100 ml wody. Dopuszczalna liczba to tysiąc jednostek.

Jak dodała Kaplan, we wtorek pobrano z zachodniopomorskich kąpielisk kolejne próbki. W najbliższym czasie będzie wiadomo, czy nie doszło do skażenia w innych miejscach regionu.

bErUDjvr

Woda w zorganizowanych kąpieliskach badana jest co dwa tygodnie. W tzw. miejscach przeznaczonych do kąpieli raz w sezonie.

Według specjalistów namnażaniu bakterii sprzyjają: wysoka temperatura, bezwietrzna pogoda i brak opadów. Szczepy bakterii coli są groźne dla zdrowia, mogą powodować m.in. zaburzenia układu pokarmowego, bóle brzucha, zakażenia układu moczowo-płciowego, mdłości i wymioty. (PAP)

epr/ abr/

bErUDjvS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)