Notowania

wiadomości
12.05.2012 08:16

Zachodniopomorskie: Promocja gospodarstw edukacyjnych

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach będzie promować wśród tamtejszych rolników ideę prowadzenia gospodarstwa edukacyjnego. Zainteresowani wyjadą na specjalne seminarium.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach będzie promować wśród tamtejszych rolników ideę prowadzenia gospodarstwa edukacyjnego. Zainteresowani wyjadą na specjalne seminarium.

Wyjazdowe seminarium "Pomysł na gospodarstwo edukacyjne" odbędzie sie w dniach 15-16 maja. Jego uczestnicy odwiedzą działające w powiatach: koszalińskim, kołobrzeskim i sławieńskim gospodarstwa tego typu - informują służby prasowe Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Organizatorzy wyjazdu chcą przekonać i przygotować mieszkańców wsi do uruchamiania i prowadzenia gospodarstw edukacyjnych na bazie ich własnych gospodarstw.

Wśród 24 uczestników seminarium będą rolnicy z zachodniopomorskich obszarów wiejskich, którzy udadzą się do Pomorskiego Ogrodu Edukacyjnego "Wiciokrzew" we Włokach, gospodarstwa edukacyjnego "Alte Farm" w Rusowie oraz gospodarstwo agroturystycznego o profilu edukacyjnym "W Labiryntach" w Paprotach.

Podczas seminarium wyjazdowego uczestnicy będą mogli zapoznać się ze sposobem prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz zasadami bezpieczeństwa w tychże gospodarstwach. Wezmą też udział w wykładach dotyczących programów edukacyjnych, zagospodarowania przestrzeni oraz uwarunkowań formalno-prawnych funkcjonowania gospodarstw edukacyjnych.

Zachodniopomorskie seminarium jest kontynuacją ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie. Projekt "Utworzenie sieci agroturystycznych gospodarstw edukacyjnych" powstał na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jego ideą jest upowszechnienie koncepcji funkcjonowania gospodarstwa edukacyjnego oraz zasad uczestnictwa gospodarstw edukacyjnych w ogólnopolskiej sieci.

Zgodnie z projektem gospodarstwo edukacyjne to miejsce, które regularnie odwiedzają dzieci i młodzież, zapoznając się m.in. z hodowlą zwierząt lub uprawą roślin. (PAP)

epr/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz