Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zachodniopomorskie: Trudne warunki na drogach

0
Podziel się

Trudne warunki jazdy panują na drogach województwa zachodniopomorskiego.
Przyczyną są intensywne opady śniegu oraz silne podmuchy wiatru.

bEiFIRRx

Trudne warunki jazdy panują na drogach województwa zachodniopomorskiego. Przyczyną są intensywne opady śniegu oraz silne podmuchy wiatru.

Według prognoz w zachodniej części województwa opady mogą ustać w sobotę po godz. 20. We wschodniej części regionu ma padać do północy. Spodziewana grubość pokrywy śniegu to 15 cm.

W Punkcie Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie poinformowano PAP, że na wszystkich drogach krajowych w woj. zachodniopomorskim zalega błoto pośniegowe i tworzą się koleiny.

bEiFIRRz

Drogi krajowe w Zachodniopomorskiem odśnieżają obecnie 44 jednostki ciężkiego sprzętu sprzętu, ale nie daje on sobie rady z usuwaniem wciąż padającego śniegu. Do usuwania śniegu na pobocza oprócz pługów wykorzystywane są również koparki.

Intensywne opady śniegu i tworzące się zaspy zmusiły Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie do zamknięcia dla ruchu kilku dróg w rejonie Pyrzyc. Problemy są także na drodze wojewódzkiej nr 151 Łobez - Świdwin, gdzie w śniegu utknęła ciężarówka.

Na drogach wojewódzkich w rejonie Drawska Pomorskiego i Stargardu Szczecińskiego są koleiny i zaspy.

Na drogach wojewódzkich w rejonie Białogardu i Koszalina zalega błoto pośniegowe, mimo to są tam obecnie najlepsze warunki do jazdy.

bEiFIRRF

Do odśnieżania Zarząd Dróg Wojewódzkich wysłał 60 pługów i 30 innych jednostek ciężkiego sprzętu. (PAP)

sibi/ bos/

bEiFIRSa
zachodniopomorskie
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)