Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zachodniopomorskie: Utrudnienia na drogach po zamieciach śnieżnych

0
Podziel się

Na wszystkich drogach w Zachodniopomorskiem występują w czwartek
utrudnienia po obfitych opadach śniegu. Pięć jest całkowicie zamkniętych - informują służby.
Prezydent Szczecina wydał zarządzenie zawieszające opłaty w Strefie Płatnego Parkowania - śnieg
utrudnia wjazd i wyjazd z miejsc parkingowych.

bEgtQRVh

Na wszystkich drogach w Zachodniopomorskiem występują w czwartek utrudnienia po obfitych opadach śniegu. Pięć jest całkowicie zamkniętych - informują służby. Prezydent Szczecina wydał zarządzenie zawieszające opłaty w Strefie Płatnego Parkowania - śnieg utrudnia wjazd i wyjazd z miejsc parkingowych.

Najgorsza sytuacja jest na drogach lokalnych i drogach wojewódzkich. "Na wszystkich drogach wojewódzkich sytuacja jest trudna, ruch jest zawężony do jednego pasa drogowego"- poinformowała Teresa Maksymowicz z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Dodała, że pięć dróg zostało całkowicie zamkniętych, m.in. droga nr 122 Banie-Pyrzyce, nr 128 Rów-Myśliburz, nr 170 Gostomie-Szydłowo. "Cały sprzęt do odśnieżania (74 pługi, spychacze i solarki) pracuje już od środy wieczorem pełną parą" - powiedziała Maksymowicz.

"Warunki na drogach krajowych są trudne, ale wszystkie są przejezdne" - poinformował PAP rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie Mateusz Grzeszczuk. Na nawierzchniach występuje błoto pośniegowe i zajeżdżona warstwa śniegu. "Na niektórych drogach zalegała warstwa około 20 cm śniegu"- powiedział Grzeszczuk. Dodał, że całą noc i poranek na drogach krajowych pracowało 61 pługów i 25 solarek.

bEgtQRVj

W Szczecinie występują utrudnienia w poruszaniu się po ulicach, jest bardzo ślisko. Miasto odśnieżane jest przez ciężki sprzęt i 380 osób pracujących fizycznie.

Prezydent miasta Piotr Krzystek wydał zarządzenie zawieszające opłaty w Strefie Płatnego Parkowania od 28 stycznia do 3 lutego. Śnieg powoduje bowiem utrudnienia związane z wjazdem i wyjazdem z miejsc parkingowych. Policja skierowała 50 dodatkowych funkcjonariuszy ruchu drogowego do pilnowania porządku przy głównych węzłach komunikacyjnych.

Komunikacja miejska działa bez większych zakłóceń, ale zdarzają się kilkunastominutowe opóźnienia. Krzystek zwrócił się także do dyrektorów szkół i przedszkoli z prośbą o wydłużenie pracy świetlic tak, aby rodzice mieli pewność, że dzieci nie pozostaną bez opieki, jeżeli nie zdążą na czas dotrzeć, by je odebrać.

"W nocy w Zachodniopomorskiem spadło od 9 do 12 cm śniegu, ale silny wiatr nawiewał śnieg na drogi i tworzył zaspy, stąd takie utrudnienia na drogach i ulicach" - wyjaśniła Renata Kurowska-Łazarz ze Szczecińskiego Biura Prognoz Meteorologicznych. Kurowska-Łazarz dodała, że w najbliższych dniach w Zachodniopomorskiem wystąpią jeszcze opady śniegu, ale nie będą już tak intensywne. (PAP)

bEgtQRVp

szt/ abr/ gma/

bEgtQRVK
zachodniopomorskie
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)