Notowania

wiadomości
15.01.2012 17:58

Zachodniopomorskie: Woda w rzekach nadal opada

# dochodzi informacja o wznowieniu przeprawy promowej w Karsiborzu #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o wznowieniu przeprawy promowej w Karsiborzu #

15.01. Szczecin (PAP) - Woda w rzekach województwa zachodniopomorskiego nadal opada, choć w kilku miejscach przekroczone są stany alarmowe. Przywrócono ruch promów na przeprawie w karsiborskiej w Świnoujściu.

Jak powiedział PAP dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie, stany alarmowe na rzekach są przekroczone w Szczecinie, Gryfinie, Wolinie, Trzebieży i Dziwnowie. W Świnoujściu zaczęły już pływać promy w Karsiborzu, nie przewożą jednak samochodów ciężarowych. W sobotę wstrzymano tam ruch promowy z powodu wysokiego stanu wody. Pływały cały czas promy na przeprawie miejskiej.

Wysoki stan wody spowodowany jest tzw. cofką, czyli wiatrem wiejącym z kierunku północnego, który wpycha duże masy wody w głąb lądu.

W portach obowiązuje nadal alarm przeciwsztormowy. Natomiast w Kołobrzegu, Dziwnowie, Darłowie i Świnoujściu sytuacja poprawiła się na tyle, że można było ogłosić w portach pogotowie sztormowe.

Według informacji dyżurnego Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Szczecinie, w niedzielę rano ewakuowano dziesięć osób z dwóch podtopionych domów w Policach. Poza tym strażacy notowali w województwie pojedyncze zgłoszenia o podtopieniach, głównie piwnic w nisko położonych zabudowaniach. (PAP)

res/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz