Notowania

wiadomości
27.04.2011 18:49

Zachodniopomorskie: Zatrzymano podejrzanych o zabójstwo energetyka

Zarzuty współudziału w zabójstwie pracownika spółki energetycznej w Barlinku postawiła prokuratura czterem mężczyznom; dwaj z nich trafili do aresztu, dwaj - w wieku 17 i 15 lat - do schroniska dla nieletnich - poinformowała w środę policja.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zarzuty współudziału w zabójstwie pracownika spółki energetycznej w Barlinku postawiła prokuratura czterem mężczyznom; dwaj z nich trafili do aresztu, dwaj - w wieku 17 i 15 lat - do schroniska dla nieletnich - poinformowała w środę policja. *

o zabójstwa doszło nocą 19 marca w Barlinku. 56-letni pracownik spółki ENEA dostał sygnał o włamaniu do stacji transformatoro

wej i pojechał to sprawdzić.

Policjanci ustalili, że prawdopodobnie zaskoczył on włamywaczy, którzy kradli elementy wyposażenia trafostacji. Pracownik został dotkliwie pobity, w wyniku obrażeń zmarł - powiedziała Alicja Śledziona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Policjanci zatrzymali najpierw czterech mieszkańców powiatu goleniowskiego w wieku 22, 19, 17 i 15 lat. Usłyszeli oni zarzuty współudziału w zabójstwie. Przyznali się do zarzucanego im czynu.

22- i 19-latek zostali aresztowani, a w stosunku do dwóch nieletnich sąd postanowił o umieszczeniu ich w schronisku. We wtorek zatrzymano piątego napastnika. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu.

Śledziona powiedziała, że za zabójstwo sprawcy grozi dożywocie.(PAP)

szt/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz