Notowania

gopr
07.12.2013 20:16

Zaginieni z Babiej Góry zostali odnalezieni

Turyści zgubili szlak po południu znajdując się w partiach szczytowych Babiej Góry. Widoczność podczas burzy śnieżnej, która wystąpiła, była minimalna: 2-3 metry.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Opioła Jerzy/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)
Turyści zaginęli schodząc z wierzchołka

Ratownicy odnaleźli wieczorem po słowackiej stronie sześciu turystów, którzy zaginęli w rejonie Babiej Góry w Beskidach. Jak poinformował ratownik dyżurny grupy beskidzkiej GOPR Patryk Pudełko, turyści są zmęczeni i zziębnięci, ale nic im nie zagraża.

_ - Turyści zostali znalezieni w dolnych rejonach Babiej Góry przez słowackich ratowników, którzy wyszli im naprzeciw od strony doliny. Ratownicy GOPR, którzy podążali od szczytu dotarli do nich chwilę później. W akcji uczestniczyło 20 goprowców _ - powiedział ratownik dyżurny. Zaginieni - pięć osób oraz przewodnik - zostali zwiezieni do budynku muzeum malarstwa, znajdującego się u stóp Babiej Góry po słowackiej stronie.

Turyści zgubili szlak po południu znajdując się w partiach szczytowych Babiej Góry. Widoczność podczas burzy śnieżnej, która wystąpiła, była minimalna: 2-3 metry. Podjęli wówczas decyzję o zejściu w dół. Poinformowali zarazem o wszystkim ratowników GOPR.

Na Babiej Górze warunki turystyczne są bardzo trudne. Na północnych stokach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, w pięciostopniowej, rosnącej skali.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: gopr, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz