Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakaz inwestowania w obligacje przez OFE we wniosku prezydenta do TK

0
Podziel się

Zakaz inwestowania w obligacje przez OFE, nakaz inwestowania większej
części aktywów w akcje i zbyt duża ingerencja państwa w swobodę działalności gospodarczej - to
kwestie, które zamierza podnieść prezydent Bronisław Komorowski we wniosku do TK ws. ustawy o OFE.

bEpZMrph

*Zakaz inwestowania w obligacje przez OFE, nakaz inwestowania większej części aktywów w akcje i zbyt duża ingerencja państwa w swobodę działalności gospodarczej - to kwestie, które zamierza podnieść prezydent Bronisław Komorowski we wniosku do TK ws. ustawy o OFE. *

Prezydent podpisał w piątek ustawę o zmianach w OFE i w trybie następczym skierował ją do TK.

"Trybunał Konstytucyjny jest tym organem umocowanym w ustawie zasadniczej, który jako jedyny może ocenić zgodność stanowionego prawa z ustawa zasadniczą" - podkreślił w piątek na konferencji prasowej minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztof H. Łaszkiewicz.

bEpZMrpj

Jak mówił, prezydent zamierza podnieść we wniosku do TK "kwestie zakazu inwestowania w obligacje przez OFE, nakaz inwestowania większej części aktywów w akcje, jak również - jak niektórzy prawnicy twierdzą - zbyt daleko idącej ingerencji państwa w swobodę działalności gospodarczej".

"Te kwestie mogą naruszać konstytucyjne wartości, takie jak: zaufanie państwa i stanowionego przez nie prawa, do ochrony interesów w toku, do nieingerowania w sposób nadmierny w działalność gospodarczą, jak również do przedstawiania i pozyskiwania informacji" - dodał. (PAP)

dol/ drag/ bk/

bEpZMrpK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)