Notowania

głosowanie
05.04.2009 20:15

Zakończyło się głosowanie w wyborach prezydenta Zduńskiej Woli

O godz. 20 zakończyło się głosowanie w niedzielnych, przedterminowych wyborach prezydenta Zduńskiej Woli. Ostateczna frekwencja nie jest jeszcze znana; na godz. 16 wynosiła ona ok. 19 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz

*O godz. 20 zakończyło się głosowanie w niedzielnych, przedterminowych wyborach prezydenta Zduńskiej Woli. Ostateczna frekwencja nie jest jeszcze znana; na godz. 16 wynosiła ona ok. 19 proc. *

W wyborach startowało sześcioro kandydatów. Głosowanie odbywało się w 24 obwodowych komisjach wyborczych. Uprawnionych do głosowania było 36 tys. 135 mieszkańców.

Jak poinformowała PAP przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Anna Kubiak głosowanie przebiegło bez problemów i nie odnotowano przypadków naruszenia porządku czy zakłócenia ciszy wyborczej.

Według Kubiak, z powodu braku dostępu komisji do systemu informatycznego podliczanie głosów z obwodów odbywać się będzie ręcznie. Niewykluczone, że wyniki wyborów znane będą dopiero w poniedziałek rano.

Jeśli żaden z kandydatów na prezydenta Zduńskiej Woli nie uzyska w niedzielę ponad 50 proc. głosów, to 19 kwietnia dojdzie do drugiej tury wyborów. Wystartuje w niej dwóch kandydatów, którzy w niedzielę uzyskają największą liczbę głosów.

Rozpisanie przedterminowych wyborów to efekt październikowego referendum, w którym większość głosujących opowiedziała się za odwołaniem dotychczasowego prezydenta miasta Zenona Rzeźniczaka.(PAP)

szu/ mok/

Tagi: głosowanie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz