Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakończyły się Dni Ułana - Święto 15. Pułku Ułanów Poznańskich

0
Podziel się

Festyn na poznańskiej Cytadeli zakończył w niedzielę obchody Dni Ułana.
Święto 15. Pułku Ułanów Poznańskich trwało od piątku.

bEgQcYRN

Festyn na poznańskiej Cytadeli zakończył w niedzielę obchody Dni Ułana. Święto 15. Pułku Ułanów Poznańskich trwało od piątku.

Setki osób oglądały w niedzielę na Cytadeli pokazy przygotowane przez grupy rekonstrukcji historycznych. Przygotowano też atrakcje dla dzieci i pokazy historycznego uzbrojenia.

Zawodnicy z całej Polski wystartowali w towarzyszących Dniom Ułana jubileuszowych, 20. Ogólnopolskich Zawodach Kawaleryjskich Militari. Celem zawodów jest propagowanie i kultywowanie tradycji kawaleryjskich. Poznańska impreza należy do największych w Polsce.

bEgQcYRP

Pierwsze miejsce w głównym konkursie zajął Krzysztof Mijakowski z Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. I Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego na koniu Lubczyk.

Zwycięzca otrzymał przechodnią, honorową szablę 15. Pułku Kawalerii Poznańskiej. Przez cały rok może jej używać do wszystkich oficjalnych wystąpień. Z rąk wiceprezydenta Poznania, Sławomira Hinca, otrzymał także kompletny rząd kawaleryjski.

Poza konkursem głównym, tzw. "oficerskim", odbył się też konkurs "żołnierski" i konkurs "amazonek". W konkursach tych zwyciężyli Piotr Walter i Agnieszka Zaręba.

W trakcie zawodów odbył się także Memoriał Macieja Frankiewicza - zmarłego przed rokiem wiceprezydenta Poznania, wielkiego miłośnika tradycji kawaleryjskich. Zwycięzcą memoriału został Andrzej Kowalczyk z III Pułku Strzelców Konnych im. Stefana Czarneckiego.

bEgQcYRV

Dni Ułana trwały od piątku. W sobotę odbył się uroczysty capstrzyk z przejściem pod Pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich i apel poległych, w trakcie którego odczytano nazwiska poległych w walce ułanów.(PAP)

rpo/ mhr/

bEgQcYSq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)