Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w jemenie
05.08.2012 08:08

Zamach w Jemenie. Jest wiele ofiar

Co najmniej 42 ludzi zginęło w nocy wskutek samobójczego ataku w prowincji Abjan na południu Jemenu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Co najmniej 42 ludzi zginęło w nocy wskutek samobójczego ataku w prowincji Abjan na południu Jemenu - podały źródła szpitalne i lokalna administracja. Wcześniejszy bilans jemeńskiego MSW mówił o 20 zabitych. *

Zabici to plemienni wojownicy, którzy walczyli wraz z siłami rządowymi przeciw rebeliantom powiązanym z Al-Kaidą.

37 osób zostało rannych, w tym wielu ciężko. Skierowano ich do pobliskiego szpitala, w którym jednak brakuje leków i opatrunków - podały źródła szpitalne.

Według Reutera zabici to sprzymierzeńcy jemeńskich sił rządowych, którzy brali udział w czerwcowej, zakończonej sukcesem ofensywie. Do zamachu doszło podczas ceremonii żałobnej upamiętniającej krewnego jednego z szefów plemiennych w Dżar.

Siły rządowe w Jemenie od kilku miesięcy prowadzą ofensywę przeciwko Al-Kaidzie, która wcześniej, korzystając z niepokojów w tym kraju i słabości władzy centralnej, przejęła praktycznie kontrolę nad znaczną częścią południowego Jemenu.

Nowy prezydent tego kraju, generał Abd ar-Rab Mensur al-Hadi, zapowiedział w lutym, że siły rządowe zniszczą Al-Kaidę. Walkę z islamskimi rebeliantami czynnie wspierają USA.

W sobotę późny wieczorem poinformowano, że w ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego na wschodzie Jemenu zginęło czterech mężczyzn, najprawdopodobniej islamskich ekstremistów.

W zeszłym tygodniu islamiści podejrzewani o powiązania z Al-Kaidą przeprowadzili atak na posterunek policji w mieście Dżar, na południu kraju. W zamachu zginęło czterech funkcjonariuszy, a jeden odniósł obrażenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Zginęło ponad 100 osób. Wiemy, kto za tym stoi Powiązane z Al-Kaidą sunnickie ugrupowanie Islamskie Państwo w Iraku przyznało się do przeprowadzenia w tym tygodniu serii zamachów.
Niepokojący raport o reaktywacji Al-Kaidy Mimo osłabienia trzonu Al-Kaidy, obserwuje się wzrost znaczenia sprzymierzonych z nią grup na całym świecie.
Tagi: terroryzm w jemenie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz