Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w nigerii
31.08.2011 16:10

Zamach w Nigerii to robota Al-Kaidy. Szukają sprawcy

Władze Nigerii poinformowały w środę, że piątkowy zamach na budynek ONZ w Abudży, w którym zginęły 23 osoby, przygotował członek lokalnej sekty islamistycznej powiązany z Al-Kaidą. Jest obecnie poszukiwany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(S Martin/CC/Flickr)

*Władze Nigerii poinformowały, że piątkowy zamach na budynek ONZ w Abudży, w którym zginęły 23 osoby, przygotował członek lokalnej sekty islamistycznej powiązany z Al-Kaidą. *

_ - Śledztwo wykazało, że niejaki Mamman Nur, znany członek (sekty) Boko Haram powiązanej z Al-Kaidą, który niedawno wrócił z Somalii, wspólnie z dwoma innymi podejrzanymi przygotował atak na budynek Narodów Zjednoczonych w Abudży _ - głosi oświadczenie nigeryjskiej służby bezpieczeństwa państwa.

Poinformowano również, że ci dwaj podejrzani, członkowie Boko Haram, zostali zatrzymani i składają _ cenne zeznania _. Zatrzymano ich na kilka dni przed zamachem.

Boko Haram - islamistyczna grupa bojówkarska domagająca się wprowadzenia szariatu w całej Nigerii - przyznała się już do dokonania zamachu. Zamachowiec-samobójca wjechał w budynek ONZ samochodem, który eksplodował, poważnie uszkadzając część biurowego kompleksu, gdzie zazwyczaj pracuje około 400 osób.

Ataki podejmowane przez Boko Haram (w języku hausa oznacza to mniej więcej _ zachodnia edukacja jest grzeszna _) są coraz intensywniejsze i dochodzi do nich na coraz większym obszarze Nigerii.

Źródła bezpieczeństwa i dyplomaci od pewnego czasu wyrażają opinię, że Boko Haram może mieć powiązania z innymi, bardziej zorganizowanymi grupami poza Nigerią.

Zamach w Nigerii. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t45434.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosnie;liczba;ofiar;zmachu;w;nigerii,117,0,898677.html) "To atak przeciwko światowemu pokojowi" Odpowiada za niego islamistyczna grupa bojówkarska domagająca się wprowadzenia szariatu w całym kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t45434.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;na;siedzibe;onz;to;islamskie;bojowki,52,0,898356.html) Zamach na siedzibę ONZ. Znamy sprawców Ekipy pogotowia ratunkowego przeszukiwały dziś szpitale w stolicy Nigerii, aby zweryfikować liczbę ofia.
Tagi: zamach w nigerii, nigeria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz