Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamachy w iraku
18.06.2013 13:58

Zamachy na szyitów w Bagdadzie. Co najmniej 15 ofiar

Co najmniej 15 osób zginęło w dwóch skoordynowanych atakach samobójczych na szyicki meczet w Bagdadzie. Rannych zostało około 30 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)
Zniszczony samochód po ataku bombowym w Bagdadzie<br/> 16 czerwca 2013

Co najmniej 15 osób zginęło w dwóch skoordynowanych atakach samobójczych na szyicki meczet w Bagdadzie. Rannych zostało około 30 osób.

Według irackiej policji pierwszy zamachowiec wysadził się w powietrze przy kontroli bezpieczeństwa w pobliżu meczetu w północnej dzielnicy Bagdadu, Kahira, zamieszkanej głównie przez szyitów.

Gdy po pierwszej eksplozji zapanował chaos, drugi zamachowiec w meczecie zdetonował bombę w tłumie wiernych uczestniczących w południowych modłach.

Do tej pory nikt nie przyznał się do ataku, ale zamachy samobójcze, wymierzone w szyitów, są charakterystyczne dla Al-Kaidy.

Od początku roku w Iraku notuje się nasilenie aktów przemocy, którym towarzyszy mobilizacja sunnitów przeciwko szyickiemu premierowi Nuriemu al-Malikiemu, oskarżanemu o nadużycia władzy.

W niedzielę w fali najpewniej skoordynowanych zamachów bombowych i ataku z użyciem broni palnej zginęło w Iraku ponad 50 osób. Kolejnych 15 osób poniosło śmierć w poniedziałek w atakach bombowych; jeden z nich był wymierzony w grupę policjantów w Faludży, na zachód od Bagdadu.

ONZ szacuje, że w maju w Iraku w zamachach życie straciło ponad tysiąc osób; był to najbardziej krwawy miesiąc od 2008 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Seria zamachów bombowych. Jest wiele ofiar Co najmniej 15 osób zginęło w serii zamachów bombowych w całym Iraku - poinformowała policja i źródła medyczne. Niedawny wzrost przemocy w tym kraju nasilił obawy przed wskrzeszeniem konfliktu na tle wyznaniowym.
Samobójczy zamach. Nie żyje siedem osób Ofiary śmiertelne to pięciu żołnierzy i dwóch cywilów. Rannych jest 12 żołnierzy i sześciu cywilów.
Tagi: zamachy w iraku, irak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz