Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamknięte już całe kąpielisko nadmorskie w Świnoujściu

0
Podziel się

Całe kąpielisko nadmorskie w Świnoujściu - łącznie z odcinkiem na wschód od
falochronu, czyli plażą w Warszowie - zostało objęte zakazem kąpieli ze względu na zanieczyszczenie
mikrobiologiczne wody.

bEihUlfp

Całe kąpielisko nadmorskie w Świnoujściu - łącznie z odcinkiem na wschód od falochronu, czyli plażą w Warszowie - zostało objęte zakazem kąpieli ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody.

Jak poinformował w poniedziałek Ryszard Kolmer z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, wyniki badań próbek pobranych w niedzielę wykazały zanieczyszczenie mikrobiologiczne bakteriami typu coli wody na kąpielisku Świnoujście-Centrum, czyli od granicy państwa do falochronu, jak również na kolejnym odcinku plaży Świnoujście-Warszów, leżącym na wschód od falochronu.

W związku z tym wydano zakaz kąpieli na całym kąpielisku w Świnoujściu.

bEihUlfr

Kolmer powiedział, że we wtorek rano zostanie pobranych kolejnych 14 próbek wody z różnych punktów nadmorskiego kąpieliska.

Plażę Świnoujście-Centrum objęto zakazem kąpieli w sobotę - po tym jak wykryto w wodzie przekraczające normy ilości bakterii typu coli. Poniedziałkowe badania wykazały w jednej z próbek również obecność enterokoków. Szczepy bakterii coli i enterokoki są groźne dla zdrowia; mogą powodować m.in. zaburzenia układu pokarmowego, bóle brzucha, mdłości i wymioty, zakażenia układu moczowo-płciowego.

Nie ustalono jeszcze przyczyn zatrucia wody.(PAP)

szt/ abr/ gma/

bEihUlfS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)