Notowania

zarzuty
30.06.2009 15:18

Zarzuty dla matki, która pchnęła 4-letnią córkę nożem

# dochodzi informacja o aresztowaniu kobiety #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o aresztowaniu kobiety #

30.06. Częstochowa (PAP) - Na trzy miesiące częstochowski sąd aresztował we wtorek 33-letnią kobietę, która w niedzielę wieczorem pod wpływem alkoholu pchnęła nożem swoją czteroletnią córkę.

Jak poinformował PAP we wtorek prok. Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, sąd przychylił się do takiego wniosku prokuratury, która wcześniej zarzuciła Małgorzacie W. usiłowanie zabójstwa oraz spowodowania ciężkich obrażeń ciała swego dziecka.

Dziewczynka przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej na oddziale intensywnej terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Jej stan jest bardzo ciężki, ale stabilny. W najbliższym czasie przejdzie szereg specjalistycznych konsultacji.

Według prok. Ozimka, kobieta zadała dziecku jeden silny cios nożem w okolice jamy brzusznej. Rana jest na tyle głęboka, że lekarze podejrzewają uszkodzenie kręgosłupa małej Julii.

"Małgorzata W. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa i złożyła obszerne wyjaśnienia dotyczące okoliczności zdarzenia. Motywem jej zachowania były problemy natury osobistej" - zaznaczył prokurator dodając, że z uwagi na dobro śledztwa nie może poinformować o szczegółach zeznań podejrzanej.

Kobieta była w niedzielę wieczorem w domu tylko z dzieckiem. Jej partner, kierowca ciężarówki, przebywał akurat za granicą. O ranieniu córki Małgorzata W. sama poinformowała telefonicznie Straż Miejską. Jeszcze podczas rozmowy z kobietą dyżurny strażnik wezwał pogotowie i policję. Ciężko ranną Julię natychmiast zabrano do szpitala.

33-latka, u której badanie trzeźwości wykazało prawie trzy promile alkoholu, trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Po przedstawieniu zarzutów prokuratura przesłała do sądu wniosek o aresztowanie jej na trzy miesiące. Za popełniony przez nią czyn, może grozić kara do 25 lat więzienia lub dożywocia. (PAP)

mtb/ wkr/ jbr/

Tagi: zarzuty, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz