Notowania

imigranci
22.06.2012 07:51

Zatonął kuter z imigrantami. Szukają ocalałych

U południowych wybrzeży Indonezji w piątek trwają poszukiwaniu około 90 nielegalnych imigrantów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

U południowych wybrzeży Indonezji trwają poszukiwaniu ok. 90 nielegalnych imigrantów. Kuter, którym płynęli do Australii, wywrócił się w czwartek. Uratowano 110 osób, w tym 13-letniego chłopca. Znaleziono też trzy ciała - podały władze Australii.

Do poszukiwań przyłączyły się cztery indonezyjskie i australijskie okręty wojenne, cztery statki handlowe i pięć australijskich samolotów.

Minister spraw wewnętrznych Australii Jason Clare poinformował, że wśród pasażerów byli tylko mężczyźni. Według australijskich mediów pochodzili oni ze Sri Lanki.

_ - Osoby, które udało się uratować, dotarły na Wyspę Bożego Narodzenia. Wszyscy mieli kamizelki ratunkowe. Jesteśmy przekonani, że uda nam się uratować kolejne osoby _ - powiedział rzecznik australijskiej służby celnej.

Kuter wywrócił się w miejscu położonym ok. 200 km na południe od wybrzeża Indonezji i ok. 200 km na północ od Wyspy Bożego Narodzenia, należącej do Australii. Na pokładzie jednostki znajdowało się wtedy 206 osób - poinformował rzecznik Indonezyjskiej Agencji Poszukiwawczo-Ratunkowej Gagah Prakoso.

Wyspa Bożego Narodzenia, która jest położona znacznie bliżej Indonezji niż Australii, jest częstym celem przepraw ubiegających się o azyl imigrantów z Iranu, Afganistanu i Sri Lanki. Z Indonezji wypływają oni w niebezpieczne rejsy przepełnionymi łodziami rybackimi.

W grudniu 2011 roku ok. 200 nielegalnych imigrantów utonęło w pobliżu Jawy. W grudniu 2010 roku 48 zginęło, gdy ich łódź rozbiła się o skały u wybrzeży Wyspy Bożego Narodzenia.

Tagi: imigranci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz