Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zatrzymano Białorusina poszukiwanego ENA

0
Podziel się

Gdańska Straż Graniczna zatrzymała Białorusina poszukiwanego od dwóch i pół
roku Europejskim Nakazem Aresztowania, wystawionym przez niemiecki sąd. Mężczyzna podejrzewany jest
o kradzieże luksusowych samochodów w Niemczech.

bDznUvRx

Gdańska Straż Graniczna zatrzymała Białorusina poszukiwanego od dwóch i pół roku Europejskim Nakazem Aresztowania, wystawionym przez niemiecki sąd. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzieże luksusowych samochodów w Niemczech.

Jak poinformował w piątek rzecznik komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr por. Grzegorz Goryński, 38-letni Viktar V. został zatrzymany w czwartek w podgdańskiej miejscowości Kowale. "Zatrzymanie było efektem prowadzonych przez nas wcześniej działań operacyjno-rozpoznawczych" - dodał Goryński.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka gdańskiej policji, Magdalena Michalewska, Białorusin zbiegł z zakładu karnego na terenie Niemiec.

bDznUvRz

Niemcy podejrzewają Białorusina o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżą luksusowych samochodów na terenie ich kraju i przerzut ich na wschód Europy. Wobec mężczyzny zostanie wszczęte postępowanie zmierzające do ekstradycji do Niemiec. Za przestępstwa, których miał się tam dopuścić, grozi mu do 15 lat więzienia.(PAP)

aks/ bno/ woj/

bDznUvSa
wiadomości
pap
KOMENTARZE
(0)