Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zatrzymano domniemanego zabójcę z moskiewskiego Biriulowa

0
Podziel się

Zatrzymany nieoficjalnie przyznał się do winy - powiedział cytowany przez RIA Nowosti rzecznik stołecznej policji.

Zatrzymano domniemanego zabójcę z moskiewskiego Biriulowa
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bEpEvsLF

Podejrzany o zamordowanie młodego moskwianina 30-letni obywatel Azerbejdżanu Orchan Zejnałow został zatrzymany wieczorem pod Moskwą i przewieziony do stolicy na przesłuchanie - poinformowały rosyjskie media. Zabójstwo doprowadziło do zamieszek.

_ Zatrzymany nieoficjalnie przyznał się do winy _ - powiedział cytowany przez RIA Nowosti rzecznik stołecznej policji.

Zejnałow podejrzewany o zabicie mieszkańca dzielnicy Zachodnie Biriulowo Jegora Szczerbakowa _ poniesie zasłużoną karę _ - powiedział dziennikarzom oficjalny przedstawiciel Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Władimir Markin. Wyraził przekonanie, że to właśnie Zejnałow popełnił tę zbrodnię. Zapowiedział, że w środę śledczy wystąpią do sądu o nakaz aresztowania.

bEpEvsLH

W nocy z 9 na 10 października w moskiewskiej dzielnicy Zachodnie Biriulowo doszło do zabójstwa 25-letniego mieszkańca Moskwy Jegora Szczerbakowa. Podczas sprzeczki z nieznajomym moskwianin otrzymał cios nożem w serce.

W niedzielę, 13 października, w dzielnicy zebrały się tłumy mieszkańców domagających się złapania i ukarania zabójcy, który miał pochodzić z Kaukazu lub Azji Środkowej, a także zamknięcia miejscowego targowiska, gdzie pracuje wielu imigrantów, i zaostrzenia prawa imigracyjnego.

Demonstracja przerodziła się w zamieszki, gdy część demonstrantów, wykrzykując nacjonalistyczne hasła, w tym _ Rosja dla Rosjan _, ruszyła w kierunku pobliskiego centrum handlowego Biriuza, w którym miał się ukrywać morderca. Po zdemolowaniu centrum demonstranci przeszli na teren targowiska. Doszło do starć z interweniującymi siłami specjalnymi policji OMON. 23 osoby zostały ranne, zatrzymano niemal 400.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpEvsLN
bEpEvsMi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)