Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zatrzymano małżeństwo okradające kościoły

0
Podziel się

Policja zatrzymała małżeństwo, które od dwóch lat okradało kościoły w
Warszawie i okolicach. Jolanta S. i jej mąż Jacek usłyszeli zarzuty; zostali aresztowani na trzy
miesiące.

bEiSwqLF

Policja zatrzymała małżeństwo, które od dwóch lat okradało kościoły w Warszawie i okolicach. Jolanta S. i jej mąż Jacek usłyszeli zarzuty; zostali aresztowani na trzy miesiące.

Jak poinformował w poniedziałek PAP Mariusz Mrozek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, straty oszacowano na 7,3 tys. zł.

"W maju policjanci z warszawskich Włoch przyjęli zawiadomienie o kradzieży trzech klamek i siedmiu szyldów mosiężnych o wartości około tysiąca zł z jednego z kościołów na terenie dzielnicy. Całe zdarzenie zostało nagrane przez zainstalowane kamery monitoringu" - powiedział Mrozek.

bEiSwqLH

Sprawców kradzieży zauważył pod koniec lipca kościelny. "Jadąc autobusem na jednej z ulic Warszawy, zauważył idących chodnikiem kobietę i mężczyznę odpowiadających rysopisowi sprawców" - relacjonował Mrozek.

Kościelny powiadomił policję i przez cały czas szedł za podejrzanymi osobami. Policjanci z Bemowa zatrzymali ich na terenie jednego z kościołów.

Okazało się, że para od ok. dwóch lat okradała kościoły w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Swoje łupy sprzedawali w skupie złomu. Oboje byli wcześniej zatrzymywani za podobne przestępstwa.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.(PAP)

bEiSwqLN

gdyj/ abr/ jbr/

bEiSwqMi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)