Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zawieszone postępowanie ws. byłego prezydenta Olsztyna

0
Podziel się

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku zawiesiła postępowanie w sprawie byłego
prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego podejrzanego m.in. o gwałt na jednej z pracownic
magistratu. Powodem jest długi czas oczekiwania na opinię biegłych. Śledztwo było przedłużone do
końca 2009 roku.

bEiwuyZN

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku zawiesiła postępowanie w sprawie byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego podejrzanego m.in. o gwałt na jednej z pracownic magistratu. Powodem jest długi czas oczekiwania na opinię biegłych. Śledztwo było przedłużone do końca 2009 roku.

Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik białostockiej Prokuratury Okręgowej Adam Kozub, ze wstępnych informacji wynika, że opinia biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna w Krakowie ma być gotowa dopiero w listopadzie 2010 roku, dlatego postępowanie zostało zawieszone.

O nową opinię biegłych z zakresu psychologii w sprawie dotyczącej b. prezydenta Olsztyna białostocka prokuratura wystąpiła do krakowskiego instytutu w połowie grudnia. Jak informował wówczas Kozub "prokurator po zapoznaniu się z dotychczasowymi opiniami i po dodatkowym przesłuchaniu biegłych, którzy je sporządzili (opinię przygotował zespół specjalistów z Warszawy - PAP), nadal miał wątpliwości". Dlatego wnioskowano o nową opinię z zakresu psychologii.

bEiwuyZP

Poprzednia opinia była "z zakresu badań seksuologicznych i psychologicznych".

Śledztwo dotyczące byłego prezydenta Olsztyna prowadzi od lutego 2008 roku białostocka prokuratura okręgowa. Sprawę przejęła od olsztyńskiej prokuratury.

Śledztwo dotyczy podejrzeń molestowania seksualnego kobiet i zgwałcenia jednej z pracownic.

Kilka tygodni po przejęciu sprawy, prokuratura postawiła samorządowcowi zarzuty i dała mediom zgodę na publikowanie danych osobowych podejrzanego.

bEiwuyZV

W marcu 2008 r. Małkowski został aresztowany, wyszedł na wolność pod koniec września ub. roku. W listopadzie 2008 w wyniku referendum Czesław Małkowski stracił stanowisko prezydenta.

Kilka miesięcy temu prokuratura zwróciła się o opinie z zakresu psychologii i seksuologii do specjalistów z Warszawy. Opinie otrzymała na przełomie sierpnia i września. Prokurator prowadzący śledztwo uznał jednak, że konieczne jest ich uzupełnienie przez dodatkowe przesłuchanie biegłych. Już wówczas prokuratura nie wykluczała konieczności powołania nowych specjalistów.

Obrońca Czesława Małkowskiego mówił wtedy PAP, (zastrzegając, iż treści opinii nie może ujawnić), że w jego ocenie, nie ma potrzeby powoływania kolejnych biegłych. Dał do zrozumienia, że opinia jest korzystna dla jego klienta.(PAP)

rof/ kow/ pz/ jbr/

bEiwuzaq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)