Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ZBP: nie będzie numeru, pod którym można zablokować kartę płatniczą

0
Podziel się:

Związek Banków Polskich i Telekomunikacja Polska nie uruchomią jednego
numeru telefonicznego, pod którym będzie można zablokować kartę płatniczą w przypadku jej kradzieży
czy zagubienia - poinformował PAP dyrektor w ZBP Remigiusz Kaszubski. Powodem są wysokie koszty.

Związek Banków Polskich i Telekomunikacja Polska nie uruchomią jednego numeru telefonicznego, pod którym będzie można zablokować kartę płatniczą w przypadku jej kradzieży czy zagubienia - poinformował PAP dyrektor w ZBP Remigiusz Kaszubski. Powodem są wysokie koszty.

"Prowadziliśmy rozmowy z Telekomunikacją Polską, ale nie udało się wypracować kompromisowego rozwiązania. Wszystko rozbiło się o koszty. TP wyceniła projekt na sumę znacznie wyższą niż pułap, który był dla nas akceptowalny" - powiedział PAP Kaszubski. Nie chciał jednak zdradzić wysokości tej sumy.

"Pracujemy jednak nad nowym projektem dotyczącym numeru telefonicznego, pod którym można zablokować kartę płatniczą. Jest on związany z fotokodami. Nie chcę jednak zdradzać szczegółów" - zaznaczył.

Fotokod to niewielki czarno-biały obrazek, w którym zakodowane są informacje, np. link internetowy. Informacje te można odczytać za pomocą odpowiedniej aplikacji w telefonie komórkowym (z aparatem fotograficznym). Dzięki temu zostajemy skierowani pod ten adres internetowy i możemy zapoznać się z treścią strony.

O pracach nad zawieszonym projektem Kaszubski informował w ubiegłym roku. Jak tłumaczył, miał to być "rodzaj bezpłatnego numeru telefonu" - osoba, która chce zablokować kartę dzwoniłaby pod określony numer, a następnie zostałaby przekierowana do banku, w którym ma kartę płatniczą, gdzie mogłaby zablokować kartę.

Rzecznik Grupy TP Wojciech Jabczyński poinformował PAP, że Telekomunikacja Polska jest nadal zainteresowana realizacją projektu. "Wymaga to jednak ponownego wypracowania modelu finansowego, który powinien zakładać również partycypowanie w kosztach przez dodatkowych partnerów, np. banki. Koszt utrzymania numeru wraz z obsługą to kilkaset tysięcy zł rocznie" - zaznaczył.(PAP)

luo/ drag/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)