Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zdaniem australijskiego przewoźnika 40 silników w Airbusach A380 powinno zostać wymienionych

0
Podziel się:

Rzecznik australijskiego towarzystwa lotniczego Qantas oświadczył w czwartek,
że brytyjska firma Rolls Royce będzie najprawdopodobniej musiała wymienić ok. 40 silników swojej
produkcji zamontowanych w samolotach typu Airbus A380.

bEIFdcol

*Rzecznik australijskiego towarzystwa lotniczego Qantas oświadczył w czwartek, że brytyjska firma Rolls Royce będzie najprawdopodobniej musiała wymienić ok. 40 silników swojej produkcji zamontowanych w samolotach typu Airbus A380. *

Samoloty Airbus A380 z silnikami Trent 900 produkcji Rolls Royce'a, są obecnie największymi maszynami pasażerskimi na świecie. Latają w barwach trzech przewoźników - Qantas, Singapore Airlines i niemieckiej Lufthansy.

Pozostałe Airbusy A380 napędzane są silnikami produkcji amerykańskiego koncernu General Electric.

bEIFdcon

Qantas przerwał eksploatację wszystkich swoich sześciu Airbusów A380 po poważnej awarii jednego z silników Trent 900 w maszynie tego typu 4 listopada br. Wkrótce po starcie z lotniska w Singapurze silnik stanął w płomieniach i rozpadł się. Pilotom udało się zawrócić na lotnisko i bezpiecznie wylądować.

Po dokładnym przeglądzie wszystkich 6 maszyn inżynierowie Qantas zakwalifikowali 3 brytyjskie silniki do wymiany. W silnikach tych wykryto wycieki oleju.

Singapore Airlines i Lufthansa na krótko przerwały eksploatację swoich Airbusów A380. Jednak po przeglądach, większość maszyn zakwalifikowano ponownie do lotów. (PAP)

jm/

bEIFdcot

7721242 7721223

bEIFdcoO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)