Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zdrojewski: o budżet resortu kultury w 2011 r. jestem spokojny

0
Podziel się:

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski powiedzial w
poniedziałek, że w 2011 r. budżet jego resortu nie zmniejszy się . "Na wszystko uzyskałem środki
finansowe, a więc spokojnie myślę o roku 2011" - zapewnił.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski powiedzial w poniedziałek, że w 2011 r. budżet jego resortu nie zmniejszy się . "Na wszystko uzyskałem środki finansowe, a więc spokojnie myślę o roku 2011" - zapewnił.

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak poinformowała PAP w piątek, że rząd przyjął - z poprawkami - projekt przyszłorocznego budżetu. Dokument zakłada, że deficyt nie przekroczy 40,2 mld zł. Przed posiedzeniem Rady Ministrów rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że każdy z ministrów otrzymał od premiera Donalda Tuska zadanie szukania oszczędności w swoim resorcie.

Zdrojewski, pytany w poniedziałek przez PAP o planowane w związku z tym oszczędności, odparł, że "podczas tej trudnej, prawie 10-godzinnej debaty, kulturę oszczędzono".

"Mało tego, dodano mi trochę pieniędzy - 150 mln złotych. Dzięki temu mogę utrzymać wszystkie programy operacyjne ministra kultury na rok 2011 bez uszczerbku" - powiedział minister.

W jego opinii pieniądze przydadzą się m.in. na uregulowanie rozmaitych zobowiązań finansowych związanych z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Domem Jana Pawła II w Wadowicach, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie czy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

"Rok 2011 będzie fenomenalny" - ocenił minister, argumentując, że przyspieszono też proces przyznawania środków z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Z tych pieniędzy w roku 2011 sfinansowane ma zostać otwarcie wyremontowanej Opery Leśnej w Sopocie i Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu wraz z amfiteatrem.

Zdrojewski zastrzegł, że inwestycje te pociągną jednak za sobą "konsekwencje w postaci konieczności wkładów własnych i wyposażenia".

"Na wszystko uzyskałem środki finansowe, a więc spokojnie myślę o roku 2011, choć to będzie rok wielu otwarć, także Europejskiego Kongresu Kultury oraz polskiej prezydencji, która musi mieć oprawę artystyczna i będzie ją miała" - zaakcentował minister kultury.(PAP)

agz/ ls/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)