Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zdrojewski: premier dał zielone światło dla prac nad ustawą medialną

0
Podziel się:

Premier dał zielone światło dla prac nad założeniami do ustawy
medialnej - powiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski. Założenia do ustawy medialnej trafiły do
Kancelarii Sejmu.

Premier dał zielone światło dla prac nad założeniami do ustawy medialnej - powiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski. Założenia do ustawy medialnej trafiły do Kancelarii Sejmu.

Przygotowany przez ministerstwo kultury projekt nowej ustawy medialnej zakłada rezygnację z rejestracji odbiornika radiowego i telewizyjnego i opłatę tylko i wyłącznie za prawo do ściągnięcia sygnału radiowego lub telewizyjnego. Propozycje przedstawione przez resort kultury zakładają także zastąpienie abonamentu opłatą audiowizualną.

"Pan premier dał zielone światło dla prac, które są w tej chwili prowadzone w Kancelarii Sejmu" - powiedział w piątek w porannym programie radia Tok FM Bogdan Zdrojewski.

Szef resortu kultury dodał, że dotychczasowy system opłaty abonamentowej jest zły i niesprawiedliwy. "Obciążenia związane z rejestracją odbiornika radiowego i telewizyjnego są anachroniczne, w związku z tym szukamy innego rozwiązania" - zaznaczył Zdrojewski.

Minister podkreślił, że obecnie prowadzone prace nad założeniami nowej ustawy medialnej dotyczą analiz prawnych. "Chodzi oto jak te rozwiązania będą wyglądały w systemie prawa międzynarodowego i naszego, jeśli chodzi o łatwość wykonywania określonych czynności przede wszystkim z punktu widzenia obywatela" - zaznaczył szef resortu kultury. Nie chciał jednak określić, jak wysoka będzie opłata za korzystanie z odbiorników radiowych i telewizyjnych. "Opłata będzie niższa od obecnej, natomiast nie przesądzam teraz, jakiej będzie wysokości i jaki to będzie system" - powiedział Zdrojewski. Dodał, że będzie ona na pewno korzystna dla mediów publicznych.

Kilka dni temu Zdrojewski mówił, że resort czeka na opinię, czy opłatę audiowizualną można pobierać od adresu domowego, czy można ją dołączyć do jakiegokolwiek rachunku, np. za prąd. (PAP)

krm/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)