Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cimoszewicz
06.03.2009 12:31

Żelichowski: Cimoszewicz to dobry kandydat na sekretarza generalnego Rady Europy

Przewodniczący klubu PSL Stanisław Żelichowski uważa, że Włodzimierz Cimoszewicz to dobry kandydat na stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy. "To wytrawny polityk" - podkreślił.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przewodniczący klubu PSL Stanisław Żelichowski uważa, że Włodzimierz Cimoszewicz to dobry kandydat na stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy. "To wytrawny polityk" - podkreślił. *

"Był premierem i marszałkiem Sejmu, ma pełne rozeznanie co do sytuacji i relacji w naszym kraju a także wyobrażenie co do miejsca, do którego zmierza Europa i dlatego to byłby dobry kandydat" - ocenił Żelichowski w rozmowie z PAP.

Jego zdaniem jeżeli premier Donald Tusk uzna, że warto Cimoszewicza wystawić jako polskiego kandydata na stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy, to on nie będzie miał nic przeciwko temu. "Wręcz przeciwnie - uważam Włodzimierza Cimoszewicza za dobrego kandydata Polski na to stanowisko" - podkreślił.

Zdaniem polityka PSL Cimoszewicz to człowiek, który będzie się starał szukać kompromisów, "jednać a nie dzielić Europę".

"Obecna sytuacja jest taka, że pozycja Polski w UE będzie tym mocniejsza, im częściej nasz kraj będzie wychodził z propozycją kompromisu, a nie czekał aż w naszym imieniu ktoś zaproponuje kompromis niekoniecznie dla nas najkorzystniejszy" - ocenił szef klubu PSL.

Dodał jednocześnie, że Cimoszewicz "w te klocki bardzo dobrze gra". "To jest wytrawny polityk. Wierzę, że nie przyniesie nam ujmy a wręcz przeciwnie uważam, że może on nadać strukturom europejskim, w których się znajdzie nadać nową rangę" - powiedział Żelichowski.

Premier Donald Tusk powiedział w piątek rano, że Cimoszewicz - b. premier, b. szef MSZ, obecnie senator niezależny - jest kandydatem Polski na funkcję sekretarza generalnego Rady Europy. (PAP)

mzk/ par/ dym/

Tagi: cimoszewicz, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz