Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" zaprezentuje piosenki z powstania warszawskiego

0
Podziel się

Koncerty we Francji, USA oraz - po raz pierwszy - w Brazylii i Chile
planuje w nowym sezonie artystycznym Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". W planach repertuarowych na
2014 rok znalazła się prezentacja piosenek z powstania warszawskiego.

bErtvojp

Koncerty we Francji, USA oraz - po raz pierwszy - w Brazylii i Chile planuje w nowym sezonie artystycznym Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". W planach repertuarowych na 2014 rok znalazła się prezentacja piosenek z powstania warszawskiego.

Kolejny sezon artystyczny zespół zainauguruje w piątek w swojej siedzibie w Koszęcinie. W koncercie inauguracyjnym - w wykonaniu chóru, baletu i orkiestry - zabrzmią pieśni cieszące się niezmiennym uznaniem publiczności, m.in. "Szła dzieweczka", "Głęboka studzienka", "Odwiązała mi się", a także utwory Stanisława Hadyny - powiedziała PAP we wtorek rzeczniczka Zespołu "Śląsk" Agnieszka Kukuła.

Będą także nowości repertuarowe. Zespół chce uczcić przyszłoroczną 70. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego wprowadzeniem do repertuaru kilku pieśni powstańczych. W planach znalazło się również nagranie płyty z repertuarem pieśni ewangelickich pt. "Solus Christus".

bErtvojr

Program był - jak podała Kukuła - prezentowany w kościołach protestanckich, a jego pozytywne przyjęcie przez publiczność spowodowało, że dyrekcja zespołu zdecydowała się zaplanować nowe wydawnictwo muzyczne.

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny powstał w 1953 roku. Na scenach w kraju i poza jego granicami prezentuje się średnio 120 razy rocznie. Dotąd - według danych zespołu - jego występy obejrzało ok. 3 mln widzów.(PAP)

ktp/ ls/

bErtvojS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)